iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

1Password 5 z wykorzystaniem TouchID, rozszerzeń aplikacji i w modelu freemium

17.09.2014 | aplikacje

Równo z wydaniem iOS 8 wstrzelili się twórcy bezsprzecznie najlepszego (moim zdaniem) menadżera haseł: 1Password. Studio AgileBits przy okazji aktualizacji 1Password na iOS do wersji 5 zmienili model dystrybucji tego programu.

Od dzisiaj jest za darmo (!) z dodatkowymi opcjami za jednorazową opłatą (7.99€). Użytkownicy, którzy kupili wcześniej 1Password 4 mają aktualizację i opcję Pro za darmo.

1Password 5 przynosi bardzo przydatną nową możliwość, jaką daje iOS 8, a mianowicie wykorzystanie TouchID oraz rozszerzeń aplikacji. Od teraz wystarczy zeskanować odcisk palca aby mieć dostęp do bazy haseł w 1Password.

Jeszcze ciekawiej wyglądają rozszerzenia aplikacji: 1Password 5 wykorzystuje tą nowość iOS 8, dzięki czemu bez wychodzenia z aplikacji możemy mieć dostęp do bazy haseł z 1Password. Czyli to, na co czekałem osobiście od kilku lat korzystania z 1Password na iOS.

Dodatkowe funkcje w 1Password 5 po opłaceniu opcji Pro to:
– porządkowanie danych w folderach i po tagach
– możliwość dodawania osobnych skarbców (gdy z jednego urządzenia korzysta kilka osób, każdy ma swoją bazę)
– możliwość dodawania niestandardowych pól do haseł
– możliwość stworzenia pełnej gamy produktów, a nie tylko haseł: konta bankowe, członkostwa, paszporty, klucze licencyjne, sieci WiFi itd – czyli lepsze zarządzanie bazą poufnych danych

Jeśli nie miałeś/miałaś przyjemności korzystać z 1Password to zachęcam do wypróbowania, skoro jest za darmo.


< = >