iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Apple CarPlay – głęboka integracja iPhone’a z autem

3.03.2014 | CarPlay

Obrazek
Apple wkracza na rynek motoryzacyjny. Nie będzie iCar’a, który 2-3 lata w aktualizacji softu miałby ograniczenie 50 km na dzień po to, aby kupić nowszy model. Będzie coś lepszego: głęboka integracja z elektroniką nowych aut kilku producentów pod nazwą CarPlay.

Na początek przed szereg wyszły marki Ferrari, Honda, Hyundai, Jaguar, Mercedes i Volvo, których pojazdy z CarPlay będą jeszcze w tym roku.

Chęć współpracy z Apple w niedalekiej przyszłości zadeklarowały ponadto: BMW, Chevrolet, Ford, Kia, Land-Rover, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Citroen, Subaru, Suzuki i Toyota.

Z czym to się je?

Otóż dzięki CarPlay używanie iPhone’a za kierownicą takich aut będzie o wiele prostsze i bezpieczniejsze. Będzie można sterować nawigacją, dzwonić, wysyłać i odbierać wiadomości, słuchać muzyki dotykania samego telefonu czy korzystać z aplikacji firm trzecich dostosowanych do tej technologii (na początek będzie ich tylko kilka: Podcasty, Beats Radio, iHeartRadio, Spotify i Stitcher).

Kompatybilne z CarPlay auta będą miały m.in. przyciski przy kierownicy, ekran dotykowy i joystick na kokpicie, którymi będzie można sterować iPhone’m i Siri (na kierownicy będzie przycisk aktywujący Siri).

Aby korzystać z CarPlay oprócz odpowiedniego auta potrzebny będzie iPhone minimum piątka czyli iP5, 5C bądź 5S.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

www.apple.com/ios/carplay/


< = >