iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Apple „podpisuje” już tylko iOS 4.3.4

19.07.2011 | Apple, iOS

W miniony piątek Apple zaktualizowało oprogramowanie iOS do wersji 4.3.4. Nowy iOS pozbawiony jest już luki w obsłudze plików PDF przez Safari, dzięki czemu użytkownicy mogą swobodnie otwierać dowolne PDFy ale także niemożliwe stało się zrobienie Jailbreak’a iPada 2 (i pozostałych urządzeń) właśnie przez Safari.

Po cichu Apple załatało także lukę, którą i0n1c wykorzystał do opracowania exploitu untethered (trwały Jailbreak). Jeszcze do wczoraj można było robić aktualizacje/restore/downgrade do niższego softu iOS 4.3.3, ale dzisiaj już to nie jest możliwe. Apple przestało podpisywać oprogramowanie iOS 4.3.3 czyli prościej mówiąc przywracanie oprogramowania przez iTunes zakończy się sukcesem tylko z iOS 4.3.4 (nie dotyczy dwóch pierwszych generacji iPhone’a i iPoda Touch dla których wsparcie skończyło się odpowiednio na iPhone OS 3.1.3 i iOS 4.2.1).

Powrót do iOS 4.3.3 jest więc obecnie możliwy tylko jeśli zachowaliśmy sobie na dysku bądź widoczny jest w Cydii plik SHSH dla iOS 4.3.3.

Apple bardzo szybko przestało podpisywać poprzedni soft (zaledwie 3 dni w tym 2 dni weekendu). Nie raz bywało, że do starszego niż najnowsze oprogramowania można było bez przeszkód wracać nawet po 2 tygodniach od aktualizacji.

Tym samym zamknęła się bardzo wąska furtka do Jailbreak’a iPada 2. Kupując iPada 2 ze sklepu nie mamy co liczyć na Jailbreak, chyba że jakimś cudem kupiony iPad 2 będzie miał iOS 4.3.3.

Problematyczny może być także brak untethered Jailbreak dla iOS 4.3.4, więc muszę przyznać, że tym razem Apple dobrze odrobiło pracę domową.

Dyskusja o iOS 4.3.4 na forum


< = >