iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Apple uruchamia program wymiany przycisku Power w iPhonie 5

26.04.2014 | Apple, iPhone 5

Jeśli masz iPhone’a 5 wyprodukowanego przed marcem 2013 roku i nie działa Ci, bądź działa nieprawidłowo przycisk Sleep/Wake (lub inaczej przycisk Power, włączania urządzenia) to mam dobrą wiadomość. Apple uruchomiło program bezpłatnej wymiany wadliwego przycisku, w Polsce wystartuje on 2 maja.

Aby upewnić się czy Twój iPhone 5 kwalifikuje się do tego programu oprócz oczywistej wady samego przycisku sprawdź numer seryjny iPhone’a na stronie:  apple.com/pl/support/iphone5-sleepwakebutton/

Na tej stronie znajdziesz także więcej informacji o wspomnianym programie.

iPhone nie może być oczywiście uszkodzony mechanicznie (ryski się nie liczą, chodzi o uszkodzenia np. ekranu) oraz od daty zakupu telefonu nie może minąć więcej niż 24 miesiące. Ten drugi warunek aktualnie spełniają wszystkie iP5, wszakże ten model iPhone’a jest na rynku od września 2012 roku.

Przed oddaniem iPhone’a do naprawy zrób kopię zapasową danych, wyłącz Find My iPhone i wyzeruj całą zawartość oraz ustawienia, bądź zrób czyste restore w iTunes. Naprawa wg Apple ma trwać 4-6 dni, ale nie wiadomo jeszcze ile rzeczywiście będziemy bez telefonu i jak ten program będzie dokładnie wyglądał w Polsce.


< = >