iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania w iOS 5?

6.05.2011 | Apple, iOS

iOS 5 i bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania? To nie jest wykluczone, a nawet bardzo możliwe.
Wszak obecnie Apple TV drugiej generacji aktualizowane jest właśnie w ten sposób, więc idąc śladem naturalnej ewolucji można się spodziewać, że już od iOS 5.0 wszystkie urządzenia z iOS na pokładzie będą mogły być aktualizowane także bez konieczności podłączania kablem do komputera.

Dodatkowo zarówno comex jak i chpwn potwierdzają, że spora część kodu potrzebnego do aktualizacji bezprzewodowych została już zaimplementowana w iOS4. W każdym urządzeniu z iOS4 jest MobileSoftwareUpdate.framework, ale używane jak do tej pory jest jedynie w AppleTV.

Na iPhone/iPad miałoby się to odbywać za pośrednictwem 3G/WiFi. Oczywiście na pewno wymagałoby to sporo miejsca wolnego, na pobranie, rozpakowanie i zainstalowanie softu, no i na pewno byłoby niewskazane dla tych, którzy korzystają z Jailbreak’a.

Mogłoby to wyglądać tak:

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Moim zdaniem jest to nieco zbędne. Dodatkowo będzie to zapewne realizowane na zasadzie aktualizacji softu, więc kolejne aktualizacje będą zostawiać wiele śmieci i i tak z z czasem potrzebne będą odtworzenia softu w iTunes.

Jednak jeśli udałoby się zrobić to tak aby JB pozostawał na naszym iSprzęcie to może znajdą się chętni. No bo w końcu aby umożliwić instalację softu zdalnie, bez dodatkowego programu (iTunes) to pewna część plików systemowych musiałaby pozostać nienaruszona, czyli teoretycznie można by tam właśnie zrobić kopię zapasową danych do JB.

Zapraszam do dyskusji na ten temat na forum

Autor: FiTzu.

Na podstawie macstories


< = >