iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Clutch – stojak na MacBooka od Cooler Master [test]

4.02.2013 | Akcesoria, testy

Clutch
W dzisiejszych czasach o wydajny sprzęt nie trudno i coraz częściej wybiera się po prostu ten ładniejszy, a pod tym względem laptopy Apple nie mają się czego wstydzić. Do ładnego notebooka potrzebne są równe ładne akcesoria i o te na szczęście nie trudno. Jednym z nich jest stojak Clutch.

Clutch od Cooler Master pozwala na uporządkowanie biurka i postawienie MacBooka do pionu. Oczywiście takie stojaki sprawdzają się tylko przy podłączeniu do laptopa zewnętrznego monitora. Niezbędna jest także dodatkowa klawiatura oraz mysz, wszak MacBook jest zamknięty i nie można byłoby na nim pracować.

Wygląd Clutch’a nie pozostawia złudzeń: to akcesorium stworzone zostało z myślą o MacBookach i dla nich właśnie. Stojak Clutch jest wykonany z matowego aluminium, tylko na bocznych krawędziach jest ono wypolerowane co nadaje mu ekskluzywności.
Szczelina jest wyłożona dość twardą, ale mimo to plastyczną gumą (pod naciskiem palców czuć ugięcie), dzięki czemu można wkładać do niej MacBooka bez obaw o uszkodzenie czy zarysowanie.

Clutch

Clutch

Cooler Master Clutch waży 737 gramów*, co w moim przypadku oznacza, że waży ponad połowę tego co cały MacBook (Air 13”) ;) Dzięki temu Air leży w nim pewnie i ani drgnie przy podłączaniu kabla czy pendrive’a do USB (tutaj duża zasługa gumowej wyściółce szczeliny, która dobrze go trzyma w miejscu).
*) W broszurze Clutch’a firmy Cooler Master waga tego stojaka wynosi 575g, ale ważyłem go specjalnie na dokładnej wadze kuchennej i jest cięższy, a także minimalnie większy (po kilka mm więcej niż w oficjalnych danych).

Clutch

Clutch

Clutch

Otwór w stojaku ma dokładnie 23,5 mm więc Clutch będzie odpowiedni przede wszystkim dla ultrabooków i niektórych laptopów ze specjalną dedykacją dla MacBooka Air i MacBooków Pro z wyświetlaczem Retina (tradycyjne MP Pro są grubsze i po prostu nie wejdą w szczelinę stojaka Clutch).

Cóż tu więcej mówić: Clutch to piękny, minimalistyczny stojak, który zwalnia sporo miejsca na biurku przy korzystaniu z MacBooka i zewnętrznego monitora. Nie mam się absolutnie do czego przyczepić, no może poza tym, że miałbym jeszcze więcej miejsca na biurku gdybym miał parapet pół cm wyżej albo pół cm niższe biurko :P

Cena tego stojaka ustalona została przez producenta na 49,99€.

http://www.coolermaster-mobile.com/macbook/clutch/

Dyskusja na forum o tym akcesorium.

 


< = >