iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Copy.com – pierwszy sensowny konkurent dla Dropboxa

9.04.2013 | aplikacje

Copy.com

Dropboxa używam od mniej więcej 4 lat i choć w międzyczasie testowałem inne, podobne rozwiązania (Box czy SpiderOak) to jednak nic do tej pory nie było w stanie konkurować z Dropboxem pod względem łatwości obsługi. Wystarczy zainstalować aplikacje, zalogować się na swoje konto, ewentualnie wybrać foldery do synchronizacji i dropbox po prostu działa bezobsługowo i sprawnie, a do tego zarówno aplikacje jak i interfejs webowy są ładne a to też ważne. Box i SpiderOak jakoś do gustu mi nie przypadły.

W darmowej wersji mamy na start 2 GB, ale polecając dropboxa znajomym można darmową przestrzeń powiększyć co najmniej do blisko 20 GB (mój darmowy dropbox ma 18,8 GB).

Z uwagi na to, że usługi sieciowe nigdy do końca w 100% bezpieczne nie są, o czym Dropbox przekonał się na własnej skórze trzeba tylko pamiętać, aby nic wrażliwego do niego nie wrzucać, a jeśli już to w formie zaszyfrowanej.

Wracając do rywalizacji dropboxa z innymi dyskami w chmurze na horyzoncie pojawiła się najgroźniejsza jak do tej pory (moim zdaniem) konkurencja: copy.com

Działa w zasadzie podobnie bezobsługowo i automatycznie do dropboxa, aplikacje i interfejs na stronie www są nawet ładniejsze a z dropboxem copy.com wygrywa zdecydowanie pod względem przestrzeni.
Na start otrzymujemy 5 GB i za każdego poleconego znajomego kolejne 5 GB (nie wiem ile można maksymalnie w ten sposób zyskać) przy czym rejestrując się z czyjegoś referala dostaje się na start 10 GB, a nie 5GB.  Warunkiem otrzymania tych bonusowych 5GB, oprócz rejestracji z referala jest zainstalowanie aplikacji do obsługi Cloud.com oraz potwierdzenie konta linkiem aktywacyjnym z maila.

Jak ktoś potrzebuje więcej to ceny są następujące:
Copy.com

W chwili obecnej do obsługi copy.com mamy aplikacje pod OS X, Windowsa i Linuxa a z mobilnych na iOS i na Androida. Pewnie lada chwila będą też aplikacje na Windows Phone czy jeżynkowy BB.

PS. Linki w tekście do copy.com są z moim refem. Jeśli komuś to bardzo, bardzo przeszkadza i woli na start 5GB a nie 10 GB to może się zarejestrować po prostu na copy.com

Dyskusja na forum


< = >