iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

DM1 – The Drum Machine czyli iPad jako maszyna perkusyjna

12.07.2011 | aplikacje, iPad, iPad 2, recenzje

DM1 – The Drum Machine by Fingerlab

DM1 to maszyna perkusyjna dla iPada, która oferuje nie tylko sporo możliwości brzmieniowych ale i świetnie rozwiązany interfejs graficzny. Charakteryzuje się imponującą ergonomią przy pokaźnych możliwościach brzmieniowych.
Do dyspozycji mamy między innymi 24 brzmienia elektronicznych bębnów, 12 klasycznych perkusji a także 9 dużych padów sprzężonych z funkcją kwantyzowanego nagrywania oraz multi-touch matrix – niestety nie wszystkie są dostępne dla urządzenia pierwszej generacji.
Aplikacja pozwala na tworzenie własnych, nawet skomplikowanych rytmów, szybkie i subtelne miksowanie dźwięku zestawów perkusyjnych.

 

DM1 oferuje 5 głównych sekcji:
1. Sekwencer krokowy – umożliwia tworzenie bitu “step by step”
2. Mixer – w czytelny sposób umożliwia dopasowanie poziomów poszczególnych instrumentów
3. Pady – 9 padów, do wyboru mamy 24 brzmienia elektronicznych zestawów perkusyjnych.
4. Kompozytor – umożliwia szybkie i łatwe stworzenie własnego bitu, kwantyzuje do wybranej wartości nutowej
5. FX Trackpads – udostępnia dwie sekcje efektów overdrive I delay

Plusy:
• przejrzysty interface
• szybki dostęp do wszystkich funkcji, umożliwia korzystanie z aplikacji podczas koncertów live jako sampler dla perkusisty.
• możliwość dopasowania tempa dzięki przyciskowi “tap”

Minusy:
• w przypadku gdy tworzymy własny bit na padach przy pomocy record I metronome minusem jest brak możliwości przyporządkowania poszczególnych instrumentów (brzmienia) konkretnym padom.
• o ile w przypadku brzmień elektronicznych perkusji nie przeszkadza brak dynamiki na padach to w przypadku brzmienia “real sound” tego brakuje.

Brak dynamiki w padach i możliwości ustawienia ich w dowolny sposób niestety trochę przeszkadza – dobrze byłoby gdyby producent umożliwił ustawienie ich w/g własnych upodobań
Generalnie aplikacja warta zainteresowania. Niestety nie udało mi się ustalić w jakim formacie zapisywany jest stworzony rytm, czy można (lub będzie można kiedyś) eksportować go do innej aplikacji (np Garageband) w postaci komunikatu midi.

Aktualna, promocyjna cena DM1 – The Drum Machine wynosi 1,59 €. Po okresie promocyjnym cena wzrośnie do 7,99 €.

 

Na zakończenie wideo promujące tą aplikację:

Więcej zdjęć i dyskusja na forum.


< = >