iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Działający asystent Siri na iPhonie 4 i iPodzie Touch 4G

30.10.2011 | iPhone 4, Modyfikacje

Steven Troughton-Smith (@stroughtonsmith) i Grant Paul (@chpwn) znaleźli sposób na uruchomienie asystenta Siri na iPhonie 4 i iPodzie Touch 4G.

Co ważne: Siri na tych dwóch urządzeniach działa w 100%, tzn. odpowiada na komunikaty a nie tylko uruchamia się sam interfejs. Nie prędko jednak nam, zwykłym użytkownikom, zostanie przekazany sposób na włączenie Siri.

Po pierwsze: jeszcze jest sporo pracy do zrobienia, a po drugie: to nie do końca legalne o czym za chwilę.

Apple oficjalnie nie umożliwiło działanie Siri na innych urządzeniach poza iPhonem 4S (sam działający interfejs Siri, uruchamiany już wcześniej, był tylko atrapą, ponieważ nie można było się podłączyć do serwerów Apple).

Podczas uruchomienia Siri na iPhonie 4S generowany jest token uwierzytelniający to urządzenie do pracy z asystentem głosowym. stroughtonsmith i chpwn potrzebują jeszcze iPhone’a 4S w trybie jailbreak aby przechwycić ten token i tutaj rozbija się kwestia legalności takiego postępowania.
Na razie udało im się to zrobić w inny, zapewne także niezbyt legalny sposób.

Polecam krótki wywiad z tymi dwiema mądrymi głowami: 9to5mac.com

Na dzień dzisiejszy możemy więc zobaczyć na filmikach w pełni działające Siri na iPhonie 4 i iPodzie Touch 4G, ale póki co musimy obejść się smakiem.

Może Apple nas mile zaskoczy i udostępni Siri dla iPhone’a 4 (w co niestety wątpię).

O Siri można podyskutować na forum.


< = >