iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Element Lockscreen już w Cydii. Porównanie z Lockinfo

2.04.2010 | Jailbreak, Modyfikacje

W Cydii pojawił się zapowiadany od dawna motyw dla LockScreen o nazwie Element. Motyw jest dziełem autorstwa teehan oraz lax (autorzy zrobili również wersję graficzną zbliżoną do Element dla LockInfo o nazwie 235_teehanlax) i co ważniejsze jest DARMOWY.

Element jednak nie jest nakładką na LockInfo a osobnym programem, z tym, że również działającym dzięki Cycript’owi jako dodatek Cydget.

Wizualnie na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć większe różnice, ale kilka jest i to nie zawsze na plus.1. POGODA
* in plus: okienko pogody jest „zsynchronizowane” z Weather.app i pozwala na wyświetlanie kolejnych miast, które mamy w standardowej aplikacji. Zmiana miast odbywa się albo automatycznie, albo poprzez dotknięcie ikonki pogody.
* in minus: na Lockscreen’ie zobaczymy tylko pogodę na dzisiaj, nie pokazuje prognozy na najbliższe dni tak jak w Lockinfo

2. NIEODEBRANE POŁĄCZENIA
* możemy włączyć/wyłączyć tą etykietę. Pokazuje ona wybraną w ustawieniach ilość nieodebranych połączeń. Na plus jest fakt, że poprzez kliknięcie strzałki z boku – przenosi nas bezpośrednio do aplikacji a po drugie po dotknięciu nazwy nieodebranego połączenia pojawia się nam guziczek „Call” który umożliwia wykonanie połączenia bezpośrednio z LockScreen.

3. KALENDARZ
* in minus: marna możliwość konfiguracji i wyświetla tyko zdarzenia z dzisiaj… Co gorsze nie znalazłem możliwości dodania następnych dni jak na razie; w sumie jest to też wynik błędnego tłumaczenia, ponieważ w angielskiej wersji nie mamy opcji „Kalendarz” tylko „Today’s Meetings”… Więc kalendarz, czy „dzisiejsze spotkania” to opcja która jest lekko kulejąca; więc tutaj plus dla LockInfo

4. EMAIL
* opcja działa i pokazuje emaile, ale nie pozwala na ich odczytanie w całości ani na usunięcie, możemy jedynie przejść do aplikacji „Mail” poprzez kliknięcie strzałki po prawej – tutaj przegrywa z kretesem z LockInfo…

5. WIADOMOŚCI
* tutaj spory plus aplikacji. Po pierwsze Elements nie instaluje dodatkowo popupblockera – sama blokuje okna popup! Wiadomości pokazują się całe, a kliknięcie na wiadomość uruchamia aplikację SMS (dobrze by było gdyby możliwa była synchronizacja z biteSMS jak w LockInfo, ale nie jest źle). Ten punkt powiedziałbym że jest innym równie dobrym rozwiązaniem.

6. FACEBOOK
* działa i to chyba nawet ładniej niż w LockInfo – plus dla Element

7. GIEŁDA
* LockInfo tego nie ma. Jeśli ktoś korzysta ze standardowej aplikacji do giełdy – duży plus

Ponadto:
Element ma mniejszą opcję konfiguracji, nie ma póki co innych motywów graficznych, nie żąda co jakiś czas „respring’a”, jest DARMOWY!, działa szybko i ładnie, w pełni po polsku z wyjątkiem ustawień, błędem chyba jest fakt, że podwójne kliknięcie na ekran przybliża go…

Brakuje: ToDo, RSS, Twitter, kilkudniowej prognozy pogody i pewnie każdy by coś jeszcze znalazł co mogłoby być „elementem Elementu”

Jako darmowa alternatywa dla LockInfo jest świetny.

Porównanie opracował w pełni FiTzu

Więcej na forum


< = >