iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Erlang Calculator na iPada – aplikacja dla specjalistów (kod i konkurs)

29.02.2012 | aplikacje, konkurs

iPad z powodzeniem jest wykorzystywany nie tylko do zabawy, grania i odtwarzania filmów ale także do celów profesjonalnych i półprofesjonalnych. Sprzyjają ku temu liczne aplikacje specjalistyczne dostępne w App Store.

Jedną z nich jest Erlang Calculator autorstwa IC3 Solutions – aplikacja, dzięki której obliczymy prawdopodobieństwa, opóźnienia i inne parametry z modelu Erlanga.

Posłużę się wikipedią aby w skrócie wyjaśnić na czym Model Erlanga polega:

W teorii kolejek modele Erlanga to modele stochastyczne stosowane do analizy ruchu w systemach kolejkowych, zaproponowane przez duńskiego matematyka Agnera Krarupa Erlanga. Najczęściej są wykorzystywane w analizie ruchu w sieciach telekomunikacyjnych, choć równie dobrze mogą służyć do analizy obsługi klientów w supermarkecie lub na stacji benzynowej. Modele te pozwalają oszacować prawdopodobieństwo blokady (sytuacji gdy klient nie może być obsłużony) przy danych parametrach modelu. Wiedza ta może posłużyć do doboru parametrów w sposób, który pozwoli osiągnąć wymaganą jakość usługi (QOS).
Wyróżnia się trzy modele Erlanga: model Erlang B, rozszerzony model Erlang B i model Erlang C.

Erlang Calculator kosztuje 2,99 €.

Firmie IC3 Solutions bardzo zależy na bezbłędności aplikacji, dlatego ogłosiła konkurs.

Dla znalazcy błędów w powyższej aplikacji przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody: nowy iPad lub 50 dolarów w formie Gift Card. Konkurs ten kończy się 15 marca.

Szczegóły i warunki tego konkursu na stronie twórców aplikacji.

Dzięki uprzejmości IC3 Solutions będę miał jeden kod na aplikację Erlang Calculator do rozdania na forum.


< = >