iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

iOS podąży inną drogą? Zmiany w kierownictwie Apple

30.10.2012 | Apple, iOS

Scott Forstall, który od wielu lat w Apple był szefem działu pracującego nad systemem operacyjnym iOS (a wcześniej iPhone OS), został zwolniony z tej funkcji i w przyszłym roku pożegna się całkowicie z Apple. Do czasu odejścia będzie tylko doradcą Tima Cooka.

Nieoficjalnie mówi się, że powodem „wylania” Forstalla jest nieudana aplikacja „Mapy” z iOS 6, na którą na początku narzekało dużo klientów. Z mapami Apple jest coraz lepiej, ale być może niesmak pozostał i był powodem zmian w kierownictwie.

iOS oraz OS X zmierzają w jednym kierunku i nowym szefem obu działów został Craig Federighi.

Nad wyglądem systemu operacyjnego będzie od teraz czuwał także Sir Jonathan Ive, który do tej pory zajmował się wyglądem samych urządzeń ale nie miał wpływu na interfejs zaprojektowanych przez siebie sprzętów. Teraz się to zmieni, bowiem Tim Cook stworzył dla Ive’a stanowisko Human Inferface.

To zmiana jak najbardziej na plus i powinno się to pozytywnie odbić na wyglądzie obu systemów operacyjnych.

W Apple powstał także dział nowych technologii, którego kierownictwo objął Bob Mansfield.

Eddy’emu Cue przypadło z kolei stanowisko dyrektora wszelkich usług internetowych, jakie świadczy firma z Cupertino.

Z Apple oprócz Forstalla pożegna się John Browett, do tej pory odpowiedzialny za sprzedaż detaliczną firmy. Nowego szefa tego działu jeszcze nie ma i do czasu jego wybrania bezpośrednią pieczę nad tymi sprawami będzie sprawował Tim Cook, który ma w tej dziedzinie bardzo duże doświadczenie.


< = >