iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

iPhone 5S vs. iPhone 5C – garść plotek o nowych iPhone’ach

3.09.2013 | iPhone 5C, iPhone 5S

iPhone 5C - 9to5macPrawdopodobnie za tydzień, 10 września, Apple zaprezentuje kolejną generację iPhone’a, ale tym razem wyjątkowo mają być to dwa modele jednocześnie, a nie jeden jak to było do tej pory. Nie jest to jeszcze na 100% pewne, ale sądząc po ilości plotek i przecieków tak właśnie będzie.

iPhone 5S ma być ewolucją obecnego na rynku iPhone’a 5. Szybszy o około 30%, z przyciskiem Home z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, z jeszcze lepszym aparatem, w dwóch lub trzech kolorach (biały, czarny i być może złoty) – czyli po prostu poprawiony iPhone 5 z mocno zmienionym iOS 7.

Smaczkiem ma być natomiast iPhone 5C – model przeznaczony dla szerszego grona odbiorców z mniej zasobnym portfelem, bowiem iPhone 5C ma mieć obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego, a nie z aluminium. Całkiem możliwe, że iPhone 5C będzie miał podzespoły takie same lub bardzo zbliżone do obecnego iPhone’a 5, ale nowa obudowa pozwoli na obniżenie ceny telefonu o mniej więcej 100$.

Najciekawsze jest jednak co innego: po raz pierwszy iPhone  ma opanować rynek szerszą paletą kolorów, a nie tylko bielą i czernią. Na zdjęciu poniżej widać kolorowe urządzenia, które jak twierdzą autorzy zdjęć są właśnie nowymi iPhone’ami 5C.


< = >