iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

iPhone, iPad i karta Aero 2 (BDI)

17.12.2011 | iPhone

Kilka tygodni temu dostałem zamówioną kartę od Aero 2, która umożliwia bezpłatny dostęp do internetu (BDI).

Początkowo karta Aero 2 miała być do iPada 2, ale ostatecznie kupiłem iPada 2 bez 3G.

Niestety moja karta Aero 2 pochodzi z nowej puli, która działa na bardzo, bardzo ograniczonej liczbie modemów, na moich dwóch niestety nie działa.

Wsadziłem więc tą kartę do iPhone’a 4 i bingo: tym razem darmowy internet Pana Solorza-Żaka zaczął działać co też wynika z danych technicznych iPhone’a oraz wymagań Aero 2.
Problem jest tylko ze wskaźnikiem zasięgu: cały czas jest pusty – nie ma żadnej kreski więc trzeba włączyć tryb diagnostyczny (Field Test: *3001#12345#* i Call na klawiaturze numerycznej) aby dowiedzieć się jaki jest poziom sygnału (w mieszkaniu mam -71dB na Aero 2 czyli powinny być wszystkie 5 kresek zasięgu a nie ma żadnej).

Co do prędkości to cudów oczywiście się nie spodziewałem: ping ~60-80 ms, download ~240 kb/s, upload ~200 kb/s choć czasami skacze do ~400 kb/s (po pierwszym roku prędkości mają wzrosnąć do 512/512 kb/s)

Reasumując: potwierdzam, że karta Aero 2 działa poprawnie w iPhonie 4; będzie też działać w iPhonie 4S, ale w iPhonie 3GS i 3G już nie.
Podobnie nie będzie działać w iPadzie pierwszej generacji (oczywiście model z 3G), ale w iPadzie 2 3G zadziała.

Aero 2 wymaga urządzenia działającego na HSPA+ 900 MHz, a iPhone dopiero począwszy od czwórki obsługuje taką technologię.

Zasięg Aero 2 jest ograniczony, ale na awaryjne korzystanie z sieci nadaje się całkiem nieźle. Do poczty, czytania wiadomości, sprawdzania pogody taka prędkość wystarcza.

Dyskusja na forum.


< = >