iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Kodiak JavaScript – potężne IDE dla programistów JS

26.07.2013 | aplikacje

Grupa programistów kryjących się na twitterze pod pseudonimem @becomekodiak, która „zasłynęła” pierwszym interpreterem php offline na iOS (Kodiak PHP) dała znów o sobie znać. Tym razem na warsztat rzucili Javascript i tak oto powstała aplikacja Kodiak Javascript.

Kodiak JS ma wbudowane ponad 50 bibliotek napisanych w języku javascript w tym najpopularniejsze: jQuery (w trzech wersjach: 1.10.1, 1.9.1 oraz nowej 2.0.2), mootools, scriptaculous czy bootstrap.
Pełną listę znajdziesz na stronie http://www.becomekodiak.com/faq.html

Oprócz tego w pełni wspiera HTML5 oraz CSS w wersji 3, więc w zasadzie można w Kodiak JS stworzyć na iPadzie pełnosprawną stronę www, a w połączeniu z Kodiak PHP drzwi do zaawansowanych stron stoją otworem.

Jak przystało na dobry program wspomagający kodowanie Kodiak Javascript oferuje kolorowanie składni.
Nawigowanie wśród plików ułatwiają zakładki.

Napisaną w Kodiak JS stronę www można od razu podejrzeć na wbudowanej w aplikacji własnej przeglądarki www opartej na silniku WebKit. To wszystko oczywiście działa w trybie offline.

Na koniec jedyna wada jaką znalazłem:
– przy otwarciu większej ilości plików a także przy otwieraniu pliku .js z dużą ilością kodu iPad zaczyna zwalniać i praca z kodem czasami bywa uciążliwa. Może i iPad 2 nie jest najnowszym sprzętem, ale jak przejrzałem inne recenzje aplikacji Kodiak Javascript testowanej na iPadzie 4 sytuacja jest podobna.
Z drugiej strony to tylko tablet i chyba nikt nie zamierza pisać drugiego Facebooka na iPadzie, a do mniejszych stron zestaw Kodiak JS + Kodiak PHP w zupełności wystarczy.

Kodiak JavaScript kosztuje 8,99€.


< = >