iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Krótka recenzja iOS 5.0 beta na iPhonie 3GS

8.06.2011 | iOS 5, iPhone 3GS, recenzje


Pierwsza wersja beta oprogramowania iOS 5.0 ukazała się w miniony poniedziałek i tego dnia miliony użytkowników iPhone’a 3GS odetchnęło z ulgą: iOS 5.0 będzie także dla ich telefonów dostępny (wcześniej plotki głosiły, że iPhone 3GS nie dostanie w ogóle iOS 5). Finalna, publiczna wersja iOS 5.0 wydana zostanie jesienią, ale już dzisiaj mam możliwość jego przetestowania (pierwszej bety).

Soft 5.0 zainstalowałem na swoim iPhonie 3Gs i niektóre jego możliwości nie zostały wprowadzone na tym modelu, jednak można się było tego spodziewać. Na chwilę obecną zauważyłem jedynie kilka z nich (brak edycji zdjęć, brak nowych dzwonków), może jest ich więcej aczkolwiek zbyt krótki okres bawię się softem 5.0 i nie mam niestety porównania w postaci iPhona 4.

Po wgraniu systemu 5.0 wita nas nowy ekran konfiguracyjny, musimy na nim podać swoje Apple ID lub założyć nowe, na chwile obecną jest on po angielsku ( jak i cześć nowych ustawień i programów), pewnie zostanie to zmienione w niedalekiej przyszłości wraz z kolejnymi wersjami beta.

ObrazekObrazekObrazek

Zacznijmy od centrum powiadomień.

Obrazek

Szumnie zapowiadana zmiana, moim zdaniem nastąpiła tutaj jedynie lekka ewolucja, zamiast kwadratowego „alarmu” bo tak nazywa się teraz ta opcja, mamy dodatkowo ładnie zrobioną listę powiadomień ale także na Lockscreenie iPhone’a.
Do każdej aplikacji możemy ustawić sobie styl powiadomień lub je całkowicie wyłączyć. Można też wyłączyć czerwoną plakietkę z ikony aplikacji, nie będzie ona nam więcej szczepić pulpitu. Ustawić można dowolnie wszystko z wybranych opcji. Widać to na załączonych obrazkach.
Niestety nie bawiłem się w nabijanie sobie połączeń i smsów, efekt tego jak wygląda zablokowany ekran można znaleźć w sieci. Dostaniecie zatem obrazek z nieprzeczytanym mailem.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Przejdźmy teraz do synchronizacji. Nowością jest możliwość korzystania z telefonu w trakcie tej operacji, jednak jest to bardzo uciążliwe, telefon chodzi bardzo wolno i długo się namyśla.
Całość wygląda jak pobieranie aplikacji z AppStore z poziomu telefonu, jest to oczywiście o wiele szybsze i symbolizuje to trochę inna ikonka.
Obrazek Obrazek

Następnie omówię „przypominajke”; aplikacja nie została jeszcze nazwana po polsku, jak i większość jej samej jest po angielsku. Wydaje się być dobrze przemyślana i zaprojektowana. Możemy nastawić sobie przypomnienie na dzień lub na miejsce oznaczone GPS.

ObrazekObrazekObrazek

O opcji iCloud mogę powiedzieć na razie tyle że jest i nie działa jeszcze do końca sprawnie. Niestety raczy mnie komunikatem że moja sieć jest zbyt wolna (upload 0.5megabita).
Jest ona w pełni konfigurowalna, ciekawostką jest synchronizacja w iCloudzie, po jego aktywacji telefon nie będzie się synchronizował więcej z iTunsem.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Aktualizacje systemu przez WiFi:
Obrazek

Jeśli chodzi o inne opcje to mogę powiedzieć że raporty SMS nie działają, istnieje taka opcja ale dotyczy ona jedynie danych iOS do iOS.
Zmieniła się lekko kosmetyka całego systemu; są nowe suwaki, nie ma już iPoda, mamy teraz Muzykę i Wideo, tak jak w iPodzie Touch.
System działa tak szybko jak 4.3.3 na iPhonie 3GS, nie widać aby zmiany wpłynęły znacząco na szybkość całego systemu.

Autor recenzji: luk4sz

Zamieszczam kilka dodatkowych obrazków i zachęcam do dyskusja na forum.

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Obrazek


< = >