iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Książka na iOS: Przez Minimalizm do Szczęścia (+ Kody)

5.02.2011 | aplikacje, konkurs, recenzje

Książka Przez Minimalizm do Szczęścia stanowi praktyczny przewodnik po życiu zgodnie ze zdobywającą popularność na całym świecie filozofią minimalistyczną.
Jej autorem jest najbardziej znany na świecie współczesny minimalista – Leo Babauta.
Publikacja zawiera 26 rozdziałów.

Aplikacja kosztuje obecnie w App Store 0,79 €

Fragment publikacji:

„Przedmowa

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w każdym z nas drzemie ukryty minimalista. Nie wierzysz? Cofnij się zatem do czasów niemowlęcia i zastanów nad tym, co tak naprawdę było Ci potrzebne do szczęścia…

Schronienie, ciepło, ubranie, pokarm i miłość rodziców – to wszystko wystarczyło, byś całymi dniami cieszył się życiem.

Paradoksalnie, im człowiek staje się starszy, tym bardziej rozbudowaną staje się powyższa krótka lista. Dziś potrzebujemy dodatkowo samochodów, komórek, komputerów, Internetu, telewizora, całej garderoby, rożnych perfum i setek jeszcze innych rzeczy, by być „szczęśliwymi”. Ale czy na pewno?

Żyjemy w świecie, w którym codziennie kreowane są sztuczne potrzeby, a specjaliści od marketingu, poprzez agresywną reklamę, starają się je nam podsuwać pod nos.

Jednej, dwóm, pięciu, dziesięciu, może nawet stu reklamom jesteśmy się w stanie oprzeć… Ale nie tysiącom, na które codziennie jesteśmy wystawiani.

Każdego dnia wzbudza się w nas fałszywą potrzebę posiadania czegoś, co jest nam zupełnie zbędne. Dla zrealizowania tych potrzeb jesteśmy w stanie pracować więcej, wpędzać się w długi, zaniedbywać relacje z bliskimi oraz tracić zdrowie, a w konsekwencji… trwonić nasze życie.

Czy chcesz stracić swoje życie w ten sposób? Goniąc za kolejnymi „błyskotkami”? Nieustannie konsumując?

Mam nadzieję, że nie, ponieważ nie warto.

Odpowiedzią na konsumpcyjny styl życia jest filozofia minimalistyczna, której esencją jest zrobienie miejsca w swoim życiu na to, co prawdziwie ważne, przez usunięcie z niego wszystkiego, co zbędne.

Być może wydaje Ci się, że ta myśl przewodnia brzmi prosto, ale stoi za nią niesamowita ilość korzyści, dzięki którym Twoje życie będzie pełniejsze, a Ty – szczęśliwszy.

Więcej wolnego czasu, więcej przestrzeni, zdrowszy tryb życia, mniej zobowiązań, mniej bałaganu, wydajniejsza praca, uporządkowanie finansów, poprawa relacji z bliskimi – to tylko kilka istotnych profitów, które będziesz w stanie zyskać dzięki lekturze książki Leo Babauty, do czego serdecznie Cię zachęcam.

Paweł Kata
http://neominimalizm.pl”

Copyright by Paweł Kata & Leo Babauta, 2010-11.
Publikacja wydana za zgodą Autora dzieła oryginalnego.

KONKURS

Dla trzech najszybszych czytelników kody promocyjne.
Szczegóły na forum


< = >