iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Luka w Safari i Jailbreak iOS 4.3.3 iPada 2 gotowy

6.07.2011 | iPad 2, Jailbreak

Dzisiaj pojawił się sposób na zrobienie Jailbreak’a iPada 2 i w najprostszy możliwy do zrobienia sposób: przez przeglądarkę Safari czyli JailbreakMe 3.0. Autorem exploitu znalezionego w obsłudze plików PDF przez Safari jest oczywiście comex, który podobny sposób na Jailbreak udostępnił wcześniej dla iOS 4.0 i 4.0.1 (w iOS 4.0.2 poprzednia luka została załatana).

Tym razem luka dotyczy najnowszego oficjalnie dostępnego iOS 4.3.3 i pomijając już sam jailbreak, który niczym nie szkodzi poza utratą gwarancji, niesie duże zagrożenie dla wszystkich.
To tylko kwestia czasu zanim pojawią się szkodliwe strony internetowe wykorzystującą exploit comexa np. do wykradania danych z naszych iUrządzeń.

Dopóki Apple nie wyda aktualizacji iOS najlepiej powstrzymać się od otwierania jakichkolwiek plików PDF przez Safari lub … zrobić Jailbreak wchodząc na stronę jailbreakme.com a następnie instalując z Cydii łatkę PDF Patcher 2, która wyżej wymienioną lukę eliminuje.

JailbreakMe 3.0 oprócz iPada 2 obsługuje także iPada 1, iPhone’a 4, 3GS, iPoda Touch 4G i 3G z firmware iOS od 4.3 do 4.3.3. Wyjątkiem jest iPad 2, na którym Jailbreak w ten sposób zrobimy tylko na iOS 4.3.3.

Dyskusja na forum.


< = >