iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Masz nieoryginalny TouchID? Nie aktualizuj iOS’a chyba, że chcesz mieć drogą cegłę

7.02.2016 | iOS 9, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus

error53W ostatnich dniach pojawiło się sporo doniesień o błędzie 53 podczas aktualizacji iPhonów przede wszystkim z nieoryginalnym TouchID. Oberwało się także małej liczbie iPhone’ów z oryginalnymi wszystkimi częściami: prawdopodobnie z TouchID  z numerami seryjnymi partii skopiowanej przez (zapewne) Chińczyków i które to zamienne czytniki TouchID są dostępne na rynku.

Po aktualizacji na takich urządzeniach systemu operacyjnego do iOS 9, bądź do z innej wersji iOS 9 do najnowszego iOS 9.2.1 iTunes wyrzuca błąd 53 i mamy cegłę. Nie da się przywrócić systemu w żaden sposób, konieczna jest wizyta w serwisie i wymiana podzespołów na oryginalne.

Apple może niezbyt ładnie, ale postanowiło zadbać o bezpieczeństwo użytkowników w tak drastyczny sposób. Wszak czytnik TouchID służy do odblokowywania urządzenia czy przede wszystkim autoryzacji płatności. Wymieniając TouchID na nieoryginalny zamiennik sami sobie szkodzimy, bowiem nie wiadomo czy w takim czytniku nie są ukryte jakieś backdoory (Chińczycy potrafią).

Jeśli masz nieoryginalny TouchID w swoim iPhonie lepiej unikaj aktualizacji systemu iOS 9.

 


< = >