iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

My Kingdom for Princess 2 – bajkowa strategia tylko na iPada (konkurs)

3.01.2011 | konkurs, recenzje

My Kingdom for Princess 2 to już druga część gry Kingdom for the Princess. Gra znana najmłodszym z wydań na PC lub choćby online.

Bohaterem gry jest Arthur który spieszy na pomoc uwięzionej księżniczce Helen. Po drodze musi uporządkować zniszczone i podupadłe królestwo.

Strategiczna gra symulacyjna, wymagająca odpowiedniego zarządzania czasem i zasobami.
Na każdym poziomie mamy do wykonania konkretne zadania. Im lepiej wykorzystujemy czas i zgromadzone zasoby tym więcej otrzymujemy bonusów.

Początkowo do zadań bohatera należy naprawa mostów i dróg jednak z każdym poziomem wzrasta trudność zadań – do pokonania mamy nie tylko przeszkody z drewna i skał ale także strzegące złota zwierzęta.

Gra z początku może wydawać się banalna, jednak na wyższych poziomach trzeba wysilić swoje umiejętności strategiczne by wykonać zadania w wyznaczonym czasie.

Ładna, kolorowa szata graficzna zachęca do gry. Do pomocy mamy lektora który w razie potrzeby podpowiada czego nam brakuje byśmy mogli pokonać przeszkodę lub ostrzega przed upływem czasu. Przez grę towarzyszy nam muzyka, która niestety może z czasem być trochę irytująca.

Do lekko denerwujących rzeczy w grze zaliczyć należy również konieczność powrotu do domu po każdym usunięciu poszczególnej przeszkody.

Dla urozmaicenia mamy również mini gry – nie są one zbyt trudne i spełniają swoją rolę – urozmaicają i sprawiają przyjemność.

Sterowanie w grze jest proste i intuicyjne.

Ogólnie – gra godna polecenia, oceniam ją na 4,0 w skali do 5 (odjęłam punkty za brak języków do wyboru oraz nie do końca zrozumiałe wskaźniki w grze).
Polecam przede wszystkim młodszym użytkownikom.

Gra My Kingdom for Princess 2 jest przeznaczona tylko na iPada i kupimy ją w App Store w cenie 3,99 €

Autor recenzji: Lita.

Uwaga: Konkurs

Do zdobycia są 2 kody promocyjne na tą grę.

Szczegóły konkursu na forum


< = >