iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Na wakacje z „Let’s Get Outside!” od Merrell

27.06.2012 | aplikacje, App Store, recenzje

Sezon turystyczny można powiedzieć jest już w pełni. Dla ludzi lubiących wszelkiej maści aktywność fizyczną wybiegającą poza spacery między komputerem a fotelem przed telewizorem firma Merrell, znany producent obuwia i odzieży dla ludzi aktywnych, przygotowała specjalną aplikację: Let’s Get Outside!

Let’s Get Outside! to zbiór(*) gotowych tras różnego rodzaju: rowerowych, miejskich, narciarskich, nizinnych i górskich. Dlaczego przy słowie zbiór dałem gwiazdkę?

Otóż firma Merrel tworząc tą aplikację zawarła w niej polecany przez siebie zestaw tras, ale głównym założeniem przy jej tworzeniu było wykorzystanie potencjału nas, użytkowników.

W Let’s Get Outside! sami możemy tworzyć swoje ulubione trasy, opisywać je wraz z dodaniem zdjęć a nawet nagrań wideo i co najważniejsze możemy podzielić się nimi ze znajomymi na facebooku oraz przede wszystkim z całą społecznością skupioną wokół Let’s Get Outside!

Dodawanie tras jest banalnie proste, zresztą jak cały interfejs aplikacji.

Przechodzimy do zakładki „Trasy” i wybieramy opcję „Dodawanie trasy”. Od tego momentu aplikacja śledzi każdy nasz ruch. W dowolnej chwili możemy zatrzymać się aby dodać zdjęcie, komentarz czy film będący ważnym punktem trasy. Tym sposobem tworzymy szlak z wartymi zainteresowania przystankami.

Do poprawnego korzystania z Let’s Get Outside! wymagany jest iPhone z GPSem, więc musi to być minimum iPhone 3G. Może to być też iPad z GPSem, ale korzystanie z aplikacji tego typu na iPadzie do najwygodniejszych należeć z pewnością nie będzie. Praktycznie niezbędne jest także aktywne połączenie internetowe (pobieranie danych o trasach, pobieranie map google).

W zależności o pakietu internetowego jakim dysponujemy oraz zasięgiem (2G/3G) dane o trasie można pobrać w kilku wersjach:

– podstawowa (sam tekst)

– tylko zdjęcia

– tylko nagrania

– zdjęcia i nagrania

Przydałaby się informacja o ilości danych potrzebnych do ściągnięcia trzech ostatnich wersji  (oprócz tekstowej, która „waży” niewiele kB).

W opcjach dodatkowych znalazło się także miejsce na krokomierz, licznik przebytej odległości oraz licznik spalonych kalorii.

Krokomierz działa z bardzo dobrą dokładnością: kilka prób w postaci spacerów i liczeniem kroków dało wynik różniący się o kilka procent od rzeczywistości. Nie ma tu reguły i nie podaję dokładnych wyników, bo i każdy z nas ma nieco inny sposób chodzenia, więc trafność pomiarów krokomierza będzie odmienna.

Z poziomu aplikacji można także przejrzeć ofertę firmy Merrell, ale tylko obuwie (nie wiem dlaczego takie ograniczenie). Pozostałe produkty tej firmy można sprawdzić na stronie merrell.pl.

Mam ogromną nadzieję na to, że ludzie podłapią ten pomysł i będą polecać trasy w swoim otoczeniu. W przewodnikach turystycznych nie znajdziemy wszystkiego, a prawdziwe piękno zwiedzania jest wtedy, gdy nie chodzimy wydeptanymi przez tysiące innych ludzi szlakami a podążamy swoimi, nietypowymi, znanymi tylko lokalnym mieszkańcom danego terenu.

Takie możliwości daje właśnie Let’s Get Outside!, a ponieważ jest to aplikacja w pełni darmowa jest więc szansa na sukces i rozwój idei.

Lato się zbliża, większość z Was pewnie będzie miała iPhone’a ze sobą, więc przed wyjazdem pobierzcie aplikację firmy Merrell i kto wie, może kiedyś ze szlaku stworzonego przez Was będę miał okazję skorzystać osobiście 😉
Let’s Get Outside! w App Store: pobierz za darmo


< = >