Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/compat.php on line 502 Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; ES_Text_Diff_Renderer has a deprecated constructor in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-content/plugins/exploit-scanner/exploit-scanner.php on line 959 Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-content/plugins/si-contact-form/captcha/securimage.php on line 727 Deprecated: Function create_function() is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/pomo/translations.php on line 208 Deprecated: Function create_function() is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/pomo/translations.php on line 208 Deprecated: Function create_function() is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/pomo/translations.php on line 208 Warning: Creating default object from empty value in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-content/plugins/wptouch/core/admin-load.php on line 106 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/load.php on line 649 Deprecated: Function create_function() is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/pomo/translations.php on line 208 Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/theme.php on line 2246 Najbardziej oczekiwane zmiany i nowości w iOS 7 - myiPhone.com.pl – iPhone i iOS Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/formatting.php on line 4366 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/formatting.php on line 4366 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/formatting.php on line 4366 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/formatting.php on line 4366 Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/formatting.php on line 4366

iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Najbardziej oczekiwane zmiany i nowości w iOS 7

10.06.2013 | iOS 7

iOS 2007-2013System iOS, wcześniej nazywany iPhone OS, pod wieloma względami nie zmienił się od samego początku jego istnienia. Do tej pory co roku wszyscy wyczekiwali i oczekiwali dużych zmian, ale Apple bardzo oszczędnie wyposaża system operacyjny dla swoich mobilnych sprzętów w nowości.

Teraz w końcu jest kilka powodów ku temu, aby w końcu coś ruszyło z kopyta.

Po pierwsze: Jonathan Ive, artystyczny geniusz, który od grudnia ubiegłego roku ma pod swoją opieką także systemy operacyjne iOS oraz OS X. Możemy być więc pewni, że oba systemy przejdą lifting i będzie to kierunek ku minimalizmowi, a nie skeumorfizmowi, któremu całkowicie oddany był Scott Forstall, za co zresztą między innymi pożegnał się z Apple.
iOS 7

Po drugie: najwyższa pora, aby tchnąć w iOS nowe życie. Mimo swojej wybornej optymalizacji i szybkości działania, dla wielu użytkowników jest to nudny system operacyjny, który pozwala na zbyt mało. A wystarczyłoby dodać możliwość personalizacji wyglądu interfejsu oraz szybkie przełączniki funkcji w centrum powiadomień.

Po trzecie i ostatnie: Tim Cook w niedawnym wywiadzie na konferencji D11 powiedział, że deweloperzy dostaną dostęp do większej ilości systemowych API, ale jednocześnie zaznaczył, że iOS nigdy nie będzie otwarty jak systemy konkurencji, na co mogą liczyć tylko niepoprawni optymiści. Nie wiadomo jeszcze co kryje się pod tymi słowami, ale jest to obiecująca zapowiedź zmian, a tych mogłoby być naprawdę wiele.

Skupmy się jednak na najważniejszych funkcjonalnościach, których oczekujemy od wielu lat:

1. Szybko dostępne przełączniki funkcji w centrum powiadomień/pasku wielozadaniowości.  //odpowiednik w Cydii:  NC Settings, SB Settings, przełączniki z aplikacji BatteryDoctor

2. Motywy.  //Winterboard i mnóstwo gotowych motywów dostępnych w Cydii
Nie oszukujmy się: sama zmiana tapety nie załatwia sprawy personalizacji wyglądu, a chyba inżynierom w Cupertino tak właśnie do tej pory się wydawało.

3. Globalny folder z funkcją AirDrop //nie ma w Cydii idealnego odpowiednika, ale jest dobry menadżer plików iFile
Wspólny folder dla wszystkich aplikacji, dzięki czemu do raz wgranego pliku w jedno miejsce dostęp miałyby wszystkie aplikacje. Bardzo ułatwiłoby to operacje na plikach w systemie iOS, ale niestety szanse na globalny folder są niewielkie. Bardziej możliwe jest zaimplementowanie AirDrop’a, znanej z OS X usługi bezprzewodowego dzielenia się plikami w jednej sieci.

4. Tuning centrum powiadomień i lockscreen’a. //LockInfo, IntelliScreenX

5. Gesty
Za Zephyra w iOS 7 oddałbym wiele. iSprzęty mają bardzo dobre, wielodotykowe ekrany, więc dlatego Apple tak słabo z nich korzysta? Nie wiem, ale Activator z Cydii załatwia problem.

6. Blacklist
W iOS nie ma możliwości blokady połączeń z numerów zastrzeżonych, wiadomości z konkretnych numerów etc. iBlacklist z Cydii problem załatwia, ale dobrze byłoby ujrzeć taką funkcjonalność w iOS 7.

Niestety nie ma się co łudzić; nie ma szans na wprowadzenie tych wszystkich funkcji od razu w iOS 7. Z pewnością będzie odświeżony wygląd, za sprawą Ive’a, ale nowych, naprawdę użytecznych funkcjonalności w iOS 7 prawdopodobnie będzie jak na lekarstwo.

Obym się mile zaskoczył za niespełna 12 godzin.

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/formatting.php on line 4366
< = >

      
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /daten/www/myiphone.com.pl/public/wp-includes/formatting.php on line 4366