iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Navatar, społeczność kierowców – darmowa nawigacja GPS + głosowe CB Radio

8.04.2011 | aplikacje, App Store, Nawigacja

Na rynku niedawno pojawiła się darmowa nawigacja GPS Navatar, która jest budowana przez rosnącą społeczność polskich kierowców, symbolizowana przez charakterystyczną latarnię, rzucającą dodatkowe światło na drogę.

To światło to informacje przekazywane przez innych kierowców za pomocą funkcji mCB, (głosowe CB Radio w komórkach) umożliwiającej pozostawianie komunikatów głosowych dosłownie na drodze oraz ich odsłuchiwanie przez innych członków społeczności, znajdujących się w pobliżu w czasie miejsca danego zdarzenia.

Navatar udostępnia również przydatną funkcję ostrzegania jednym przyciskiem o utrudnieniach na drodze (remont, korek, patrol drogowy, radar), co umożliwi innym ominięcie przeszkody.

Poza tym w aplikacji mobilnej znajdziemy:

  • wyszukiwarkę punktów POI (obecnie prawie 20.000 punktów profilowanych na kierowców),
  • moduł „Znajomi”, w którym możemy zobaczyć odległość do mojego znajomego, którego możemy zaprosić z Facebook, Gmail czy książki adresowej telefonu.

Twórcy Navatar, szanując prywatność użytkowników, nie pokazują pozycji użytkownika na mapie, na radarze zobaczymy anonimowo innych członków społeczności w pobliżu.

Nie wszystkie adresy znajdują się obecnie w nawigacji, ale dzięki społeczności OpenStreetMap, która dziennie na świecie aktualizuje ok. 180.000 obiektów, polscy internauci, wraz z zespołem Navatar, mogą dodawać i edytować obiekty w Polsce (aktualizacja map następuje obecnie w przeciągu miesiąca).

Aplikacja jest dostępna na platformy iPhone i Android.

Źródło i więcej info: www.navatar.pl

Link do App Store i dyskusja na forum.


< = >