iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

New Trent Arcadia NT38 Airbender ClamShell Keyboard

30.03.2013 | Akcesoria, testy

New Trent Arcadia NT38 (B; B/W) Airbender ClamShell Keyboard Case

New Trent Arcadia Airbender keyboard case to najnowsze dziecko firmy New Trent z rodziny klawiatur bezprzewodowych do urządzeń mobilnych. Przeznaczona jest dla iPada 2/iPada 3-ciej/iPada 4-tej generacji.

Od jakiegoś już czasu myślałam nad zakupem klawiatury do mojego iPada. O ile zawsze uważałam klawiaturę iPada za bardzo wygodną, o tyle gdy czas pisania na niej sięga kilkunastu godzin, człowiek zaczyna mysleć nad fizyczną klawiaturą.

 

 

W kręgu moich zainteresowań były klawiatury firmy Logitech ale również na inne, w miarę ciekawe, patrzyłam łaskawym wzrokiem.
Koniec końców wybór padł na ciekawą, moim zdaniem, klawiaturę nieznanej dla mnie firmy New Trent. Powodem była mobilność klawiatury, ciekawe rozwiązania mocowania iPada a także jego ustawień, ilość możliwości jakie daje ta klawiatura.

Dzisiaj wreszcie mogłam odebrać mój zakup – wybrałam dla siebie wersję biało-czarną, ale ta sama klawiatura występuje również w kolorze czarnym.

Parę słów na temat opakowania – nasza paczka od razu robi dobre, pierwsze wrażenie. Solidne i estetyczne pudełko, wyglądem przypominające opakowania applowskie. To bardzo przyjemne otrzymać coś porządnie i elegancko zapakowanego.

W środku sama klawiatura, instrukcja, gwarancja I kabelek USB do ładowania.

Po wyjęciu wszystkiego możemy pozwolić sobie na pierwsze odczucia:

– oczywiście pierwsze co da się zauważyć to wykonanie – cały case jest wykonany z porządnego plastiku, który jednak w dodyku nie do końca przypomina plastik. Wykończenie jest matowe, także nie ma wrażenia plastikowej tandety (a tego się bardzo obawiałam).
Wszystkie wycięcia są ładnie dopasowane, dobrze wykończone, bez żadnych “zadziorów”.

– druga rzecz to łatwość montowania i podłączania – iPada umieszcza się w nim bardzo prosto I bez kłopotów. Same plecki są stosunkowo cienkie, ładnie przylegają i nie pogrubiają iPada za bardzo.

iPada z klawiaturą możemy używać w przeróżnej konfiguracji. Cały case może dzielić dowolnie w zależności od potrzeby chwili – możemy z niego korzystać jak z netbooka, możemy oddzielić klawiaturę od standu i stworzyć sobie “mini iMaca” ;) albo całkowicie odłączyć iPada i wykorzystać część jako plecki ochronne naszego urządzenia.

To co bardzo podoba mi się w tej klawiaturze to to że mamy mozliwość ustawienia naszego iPada zarówno pionowo jak i poziomo:

a także możliwość ustawiania go pod różnymi kątami odchylenia. To jest naprawdę bardzo istotone ze względu na to że pozwala na zdecydowanie większą elastyczność w używaniu całości.

Sama klawiatura jest wygodna, łatwo przyzwyczaić się do pisania na niej, mimo że przyciski są dość blisko siebie osadzone. Jednakże ich wielkość niewiele różni się od standardowych na moim MBP, przynajmniej jesli chodzi o szerokość. Przyciski ładnie odbijają w czasie pisania, mały problem mam tylko ze spacją, która nie zawsze reaguje, ale możliwe że to jest kwestia, że ja dość niechlujnie bądź za szybko ją naciskam (zdarza mi się, że na MBP też spacja nie do końca mi reaguje) ;)

Łączenie BT z iPadem przebiega zupełnie bezproblemowo, niedogodnością jednak jest to, że urządzenia, już w późniejszym użytkowaniu, nie łączą się ze sobą automatycznie. Czyli po każdym rozłączeniu trzeba wejśc w ustawienia BT na iPadzie i połączyć urządzenia. Jednakże połączenie obu jest stabilne i póki co nie odnotowałam samoczynnych rozłączeń.

Całość wygląda elegancko i solidnie, klawiatura z obudową jest nie tylko funkcjonalna ale także doskonale chroni naszego iPada. Producent na brzegach zainstalował gumowe odbojniki, które chronią ekran urzadzenia, tak aby przy zamykaniu nie uderzał on o klawiaturę. New Trent zadbało także o wygodę jaką jest automatyczne blokowanie urzadzenia w momencie zamknięcia, znane z applowskich smart covers oraz innych. Jedyną rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę jeśli chce się z tego korzystać to to aby iPad był odpowiednio odwrócony.
W Polsce można tę klawiaturę dostać na Allegro w cenie około 300 złotych, jednak nie ma ich zbyt wiele. Można równiez znaleźć ją na Amazon.com.
Ze swojej strony mogę zdecydowanie polecić New Trent Arcadia Airbender keyboard case – jest zdecydowanie warta swojej ceny.

Poniżej wideo z recenzją (w języku angielskim). Więcej zdjęć w recenzji na forum.


< = >