iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Nowe mapy i funkcje – aktualizacja aplikacji NAVIGON na iPhone’a

14.04.2011 | aplikacje, Nawigacja, promocje

W App Store z dniem dzisiejszym pojawiła się aktualizacja oprogramowania nawigacyjnego MobileNavigator od firmy NAVIGON.

Posiadacze aplikacji MobileNavigator na iPhone’a otrzymają nowe funkcje –
“Reality Scanner” oraz “Traffic Check”, które pozwolą być na bieżąco z sytuacją na drodze. Aktualizacja do wersji 1.8.0 zawiera również najnowsze mapy NAVTEQ’a.

Dzięki możliwości zakupu dodatkowych opcji z poziomu aplikacji można korzystać z przewodnika turystycznego lub nawigacji dostosowanej do samochodów ciężarowych i camperów. Do 28 kwietnia dla nowych klientów obowiązują promocyjne ceny na aplikację.

“Dzięki nowym funkcjom – Traffic Check i Reality Scanner, otrzymamy istotne informacje przydatne w codziennym przemieszczaniu się po mieście lub dalszych podróżach”, mówi Gerhard Mayr, Vice President działu Mobile Phone Business w firmie NAVIGON.

Nowa funkcja – Reality Scanner – zmienia zwykły spacer w przygodę. Cele specjalne
w najbliższej okolicy naniesione są na obraz wyświetlany z kamery iPhone’a.


Nazwa, symbol i odległość do celu zostaną wyświetlone nad obrazem. Jeżeli użytkownik kliknie na symbol celu specjalnego, pojawi się okno z dodatkowymi informacjami i możliwością uruchomienia nawigacji i doprowadzenia do wybranego celu.

Funkcja Reality Scanner może być uruchomiona z poziomu wyszukiwania celów specjalnych w menu głównym lub włączana jest automatycznie podczas korzystania z nawigacji w trybie pieszym, kiedy iPhone trzymany jest w pozycji pionowej.


Kolejną przydatną funkcją dostępną razem z aktualizacją jest “Traffic Check”, dzięki której użytkownicy otrzymują status o sytuacji na drodze.

Po kalkulacji trasy pojawia się specjalny wskaźnik informujący o robotach drogowych, utrudnieniach w ruchu i korkach. Wpływ tych czynników na wybraną przez nas trasę symbolizowany jest w postaci kolorów – zielonego, żółtego i czerwonego. Wskaźnik ukrywany jest po kilku sekundach.

Użytkownik klikając na ikonkę z informacjami, otrzyma opis funkcji “Traffic Live” wraz z możliwością zakupu tej usługi dostarczającej w czasie rzeczywistym informacji o sytuacji na drodze.

Nawigacja dla ciężarówek i camperów
Specjalny dodatek “Truck and Caravan Navigation” dostępny do kupienia z poziomu aplikacji w cenie 79.99 euro umożliwia wykorzystanie iPhone’a jako pomocnika w czasie podróży samochodami ciężarowymi lub camperami.

Nawigacja „Truck and Caravan” proponuje tylko takie trasy, które odpowiadają rozmiarom i wadze naszego pojazdu. Przed uruchomieniem nawigacji tworzymy indywidualny profil samochodu, wprowadzając jego długość, szerokość i wagę. Tym samym automatycznie wykluczane są trasy, na których występują wąskie drogi czy mosty o niedostatecznej nośności.

Oprogramowanie MobileNavigator można także z łatwością przekształcić w przewodnik turystyczny z bogatymi zasobami informacji o hotelach i recenzjach 51 tysięcy restauracji
w Europie dzięki dodatkowi „MICHELIN Restaurant and Hotel Guide” lub w typowy przewodnik turystyczny dzięki dodatkowi “MICHELIN Green Guide”.

Do 28 kwietnia nowi klienci mogą kupić oprogramowanie NAVIGON MobileNavigator dla iPhone’a w wersji europejskiej w specjalnej cenie €59.99 (zamiast €89.99), a wersję regionalną za €49.99 (zamiast €74.99).

Bezpłatna aktualizacja dla obecnych posiadaczy oprogramowania jest już do pobrania z Apple App Store.

Aktualizacja funkcji dla wersji Select będzie dostępna w najbliższym czasie.

“Sugerujemy pobrać najnowszą aktualizację, ponieważ tylko posiadacze wersji 1.8.0 będą mogli w przyszłości korzystać z kolejnych funkcji,” mówi Gerhard Mayr.

Źródło: Biuro prasowe firmy NAVIGON


< = >