iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Obcięte aplikacje na iPhonie 5? There’s an app for that :)

6.02.2013 | aplikacje, Jailbreak, Modyfikacje

CydiaWyższy ekran iPhone’a 5 mieści więcej danych ale aplikacja musi być do niego dostosowana. Deweloperzy tworząc obecnie aplikacje już to uwzględniają, ale jest masa starszych, które nie doczekały się w ogóle aktualizacji.

Osobiście denerwują mnie te czarne paski nad i pod oknem aplikacji na tyle, że często wywalam lub szukam zamienników dla programów, które używałem wcześniej przez dłuższy czas (np. MobileRSS zmieniłem na Feeddlera), ale nadal mam sporo takich które są mi potrzebne i nie ma alternatyw.

Niedawny JB rozwiązał ten problem. Tak, there’s an app for that jak mawiał S.Jobs.
W Cydii są dwie paczki rozciągające niedostosowane do ekranu iPhone’a 5 aplikacje. Nie w każdym przypadku będzie to działało idealnie. Wszystko zależy od tego w jaki sposób deweloper zaprojektował interfejs. Jeśli na sztywno pod konkretną rozdzielczość to po prostu zamiast czarnych pasków nad i pod aplikacją będzie ona wprawdzie rozciągnięta na cały ekran ale np. nad dolnym menu będzie pusta przestrzeń w kolorze aplikacji.

Paczki o których mowa to:
ScreenExtender – darmowa
FullForce for Phone – płatna 0.99 $ autorstwa Ryana Petricha (ten od m.in. Activatora)

Zainstalowałem ScreenExtender, zaznaczyłem kilka aplikacji i powiem jedno: rewelacja.

To jest potęga Jailbreaka, jeden mały tweak wyręcza mniej pracowitych deweloperów.
FullForce rozciąga aplikacje tak samo, ale jest wygodniejszy w użyciu: wykrywa automatycznie czy aplikacja jest dostosowana do iPhone’a 5, a jeśli nie jest wyświetla popup z możliwością włączenia rozciągania.

Obrazek

Obrazek

Dyskusja na forum.


< = >