iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Obserwacja burz online na iPadzie w WeatherPro for iPad

26.07.2012 | Akcesoria

W ostatnim czasie pogoda w Polsce daje się wszystkim we znaki. Upały latem są zawsze mile widziane, ale im wyższa temperatura tym groźniejsze mogą być zjawiska atmosferyczne przy nadejściu chłodniejszego frontu. Firma MeteoGroup dodała wiec do swojej aplikacji WeatherPro na iPada nową mapę – wyładowania atmosferyczne. Dzięki niej można śledzić w czasie przemieszczanie się letnich burz w Polsce i Europie.

Mapa burz podobnie jak inne dodatki dostępna jest w pakiecie premium, który można nabyć z poziomu WeatherPro poprzez In-App-Purchase.

Nawiązując do premiery iPada 3 w marcu tego roku, firma MeteoGroup uruchomiła w aplikacji WeatherPro na iPada doskonałe mapy pogodowe wysokiej rozdzielczości. Od tamtej pory posiadacze subskrypcji Premium mają dostęp do wielu warstw przedstawiających zaawansowane informacje pogodowe zobrazowane na mapach.

Wśród tych danych i usług są między innymi obrazy radarowe przedstawiające typ opadów, mapy temperatury i ciśnienia atmosferycznego. Mapy te bardzo szybko stały się ulubioną funkcją użytkowników WeatherPro na iPada. Nowa warstwa wyładowań atmosferycznych dostępna będzie dla całej Europy.

Nowa warstwa przedstawia bieżącą sytuację burzową w Europie, która opracowana jest na podstawie danych z systemu detekcji wyładowań atmosferycznych. Błyskawice/uderzenia pioruna wyświetlane są na mapie w postaci pomarańczowych kropek. Użytkownik ma możliwość przedstawienia tych danych w postaci animacji, obejmującej okres 4 godzin i złożonej ze zdjęć, z których każde przedstawia wyładowania wykryte przez system detekcji w ciągu ostatnich 15 minut. 

WeatherPro for iPad kosztuje obecnie 3,99 €. Dodatkowy pakiet premium to koszt 1,59 € na kwartał lub 4,99 € na rok.

Źródło: na podstawie informacji prasowej.


< = >