iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Opis

iPhone – opis produktu firmy Apple

iPhone

iPhone to zaprezentowane przez Apple Inc. urządzenie posiadające funkcje telefonu komórkowego, odtwarzacza MP3 (iPod) i „komunikatora internetowego”, jak nazwała tę funkcję Apple Inc. Pierwsza prezentacja iPhone’a miała miejsce 9 stycznia 2007 roku na wystawie Macworld w San Francisco. Premiera tego urządzenia przyczyniła się do sporego wzrostu cen akcji firmy Apple.

Nowatorskim rozwiązaniem w urządzeniu było zniwelowanie jakiejkolwiek klawiatury – zamiast tego iPhone posiada ekran dotykowy z technologią nazwaną Multi-Touch, zamiast rysika (popularnego w palmtopach), wszystko wciska się jednym lub kilkoma palcami dłoni. Kolejne innowacyjne rozwiązanie firmy Apple to samowyłączający się ekran po przyłożeniu urządzenia do ucha (wykorzystany został czujnik zbliżeniowy).

iPhone posiada 3,5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 480 pikseli automatycznie dostosowujący obraz do położenia urządzenia (w poziomie lub pionie). Możliwe jest słuchanie plików muzycznych w formatach AAC, Protected AAC, MP3, MP3 VBR, Audible (formats 1, 2, and 3), Apple Lossless, AIFF, WAV i oglądanie filmów w formatach H.264 video, .mp4, .mov, .m4v.

Nie zabrakło także aparatu cyfrowego – iPhone wyposażony został w aparat robiący zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 2 MPix (1600×1200 px).

Do wgrywania danych (plików audio i wideo) wykorzystuje się podobnie jak w iPodzie program iTunes. IPhone umożliwia bezprzewodowe połączenia się z Internetem za pomocą Wi-Fi i przeglądanie stron internetowych za pomocą przeglądarki Safari.

Strony: 1 2 3 4 5