iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Ostrzeżenia i inne nowości w aplikacji WeatherPro na iPada

3.10.2012 | aplikacje

 W nowej wersji (v2.7) aplikacji WeatherPro na iPada wprowadzono szereg nowych funkcji, w tym ostrzeżenia, które były najbardziej oczekiwaną funkcją zgłaszaną przez klientów WeatherPro.

Ostrzeżenia pojawiają się na ekranie prognozy, jeśli prognozowane są ekstremalne warunki i zjawiska pogodowe w dowolnym czasie w ciągu najbliższych trzech dni.

Często zgłaszane przez użytkowników aplikacji WeatherPro prośby/żądania doprowadziły do rozwoju funkcji – ostrzeżeń. Funkcja ta uaktywnia się kiedy ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak silne wiatry, intensywne opady deszczu, niskie temperatury / wysokie temperatury, są prognozowane w ciągu najbliższych trzech dni. Zakładka z ostrzeżeniem pojawia się na ekranie prognozy, a dodatkowo kolory pokazują jaki jest stopień (niski, średni i wysoki) danego ostrzeżenia. Czytelny wykres i dodatkowe wyjaśnienie dostarcza dodatkowych szczegółów.

MeteoGroup w dalszym ciągu będzie rozwiało system powiadamiania i inne bardziej zaawansowane funkcje, takie jak usługi push dla ostrzeżeń, których można się spodziewać w najbliższych miesiącach.

Dodatkowo w najnowszej wersji aplikacji WeatherPro na iPada odświeżono wygląd oraz zmieniono na nowe symbole stanu pogody, dodano plakietkę na ikonie „Więcej”, która informuje użytkownika, o pojawieniu się nowej wiadomości pogodowej oraz dodano możliwość skonfigurowania kolejności wykresów pogody.

Od czasu ostatniej aktualizacji, firma MeteoGroup dodała nową mapę – wyładowań atmosferycznych. Nowa warstwa danych, z której mogą korzystać jedynie użytkownicy, którzy wykupili abonament Premium, przedstawia bieżącą sytuację burzową w Europie, która opracowana jest na podstawie danych z systemu detekcji wyładowań atmosferycznych. Ta nowa warstwa została dodana pomiędzy kolejnymi wersjami aplikacji, po to by abonenci mieli możliwość w pełni wykorzystać tą nową funkcję podczas letnich burz, które miały miejsce pod koniec lipca.

Aplikacja została przystosowana jest do najnowszej wersji systemu operacyjnego iOS 6.

WeatherPro na iPada wersja 2.7 jest już dostępna do pobrania w iTunes.


< = >