iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Plotki i fakty na temat iPhone’a 4G, nowy procesor GPU?

11.01.2010 | Apple, iPhone

Mamy początek stycznia, więc niejako jesteśmy na półmetku pomiędzy trzecią a czwartą generacją iPhone’a.
Zgodnie z dotychczasowym harmonogramem iPhone’a 4G (o ile tak będzie się nazywał) możemy spodziewać się na przełomie czerwca i lipca tego roku. Co wiemy już o czwartej generacji iPhone’a?

W zasadzie nic pewnego poza tym, że będzie. Dane techniczne każdego nowego urządzenia Apple są dobrze strzeżone, ale umiejętna analiza faktów ze światka elektroniki może uchylić rąbka tajemnicy na wnętrze iPhone’a 4G.Według najnowszych pogłosek iPhone 4G może być wyposażony w nowy procesor graficzny (GPU) PowerVR SGX545, który w porównaniu do tego z iPhone’a 3GS oznacza kolejny bardzo duży skok wydajnościowy.

PowerVR SGX545 oferuje m.in.:
* OpenCL 1.0
* OpenGL ES 2.x i OpenGL 3.2
* DirectX10.1 API
* pełna obsługa działań 32-bit
* emulacja 64-bit
* 3D texture support

Oprócz nowej jednostki GPU iPhone 4G powinien otrzymać nowy procesor CPU. Niektóre plotki mówią nawet o dwurdzeniowym procesorze z zegarem 2 GHz, jednak z uwagi na problem z odprowadzaniem ciepła jest to mało realne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby w iPhonie 4G pojawiła się dwurdzeniowa jednostka taktowana zegarem 800-1000 MHz.

Kolejna zmiana na jaką się zanosi to matryca aparatu.
Firma OmniVision, która dostarcza matryc dla Apple poinformowała jakiś czas temu, że dostała zamówienie na kilkadziesiąt milionów matryc 5 MPix.

Oczywistym wydaje się ponowne zwiększenie pamięci dostępnej dla użytkownika do 64GB a także zwiększenie pamięci RAM do 512 MB aby bez obawy o szybkość działania systemu operacyjnego umożliwić działanie w tle aplikacjom.


< = >