iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Podsumowanie konferencji „Let’s Rock” Apple

9.09.2008 | Apple

Przed momentem w Yerba Buena w San Francisco zakończyła się konferencja Apple „Let’s Rock” – prezentacja nowości firmy Apple.
Wśród nowych produktów jest nowy iPod Nano w wersji 8GB i 16GB wyposażony w akcelerometr, nowy iPod Touch z tylną obudową przypominającą iPhone’a 3G, nowa wersja iTunes wyposażona między innymi w inteligentne listy Genius, nowa wersja firmware dla iPhone’a i iPod’a Touch.
Na konferencji poinformowano, że w ciągu 60 dni czyli od początku istnienia AppStore ściągnięto 100 milionów aplikacji!!
Jest to niewątpliwie rewelacyjny wynik, a może być jeszcze lepiej, ponieważ na dzisiejszym Keynote zaprezentowano grę Need For Speed Undercover, najnowsze dzieło EA Games, w wersji na iPhone.
Rewelacyjna grafika – gra będzie dostępna w listopadzie w App Store.Na dzień dzisiejszy w AppStore jest już dostępnych ponad 3000 aplikacji w tym aż 700 gier. Większość z aplikacji jest płatnych ale nie ma co narzekać: ponad 650 programów jest zupełnie za darmo, a bardzo dużo płatnych jest w cenie rzędu kilku złotych.

Pierwszą nowością zaprezentowaną dzisiaj była nowa wersja iTunes wyposażona w inteligentne listy (Genius).

Na dzisiejszym Keynote Steve Jobs najwięcej czasu poświęcił iPod’om.
Nowy opływowy kształ iPoda Nano, specjalnie wyprofilowana wypukła powłoka szklana prezentuje się bardzo efektownie.
Apple wyposażyło najnowszego Nano w akcelerometr znany z iPhone’a czy iPod’a Touch.
iPod Nano będzie dostępny z dwóch wersjach: 8GB (za 149 $) oraz 16GB (199 $).

Od dzisiaj będzie można również nabyć nową wersję iPod’a Touch o wyglądzie zbliżonym do iPhone;a 3G (bardziej opływowa tylna ściana obudowy). Pojemności pozostają bez zmian: 8GB, 16GB i 32GB.

W dalszej części prezentacji Apple przedstawiono kilka ciekawych aplikacji na iPhone: przede wszystkim rewelacyjne graficznie gry: Real Soccer 2009 – już dostępna w AppStore oraz zapowiedź pojawienia się w listopadzie gry Need For Speed Undercover – najnowszego dziecka firmy EA Games.

Na sam koniec Keynote zapowiedziano wydanie nowego firmware do iPhone’a i iPod’a Touch (dla użytkowników iPhone’a będzie ono darmowe, dla posiadaczy iPod’a Touch płatne 9,99 USD). Firmware ma pojawić się w najbliższy piątek 12 września.
Firmware 2.1 ma poprawić błędy z działaniem aplikacji, rozłączaniem połączeń i co ważne: zoptymalizować system ku lepszemu oszczędzaniu energii.


< = >