iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Real Racing 3 za „darmo” 28 lutego w App Store

13.02.2013 | aplikacje, App Store

A-hgCHFCUAESG6tZa dwa tygodnie, a dokładnie 28 lutego, szeregi aplikacji w App Store zasili pozycja, na którą od wielu miesięcy czekają fani wyścigów: Real Racing 3. Zarówno pierwsza jak i druga odsłona tej gry była bardzo ciepło przyjęta przez graczy, a trójka zapowiada się jeszcze lepiej: niewiarygodna jak na urządzenia mobilne grafika oraz nowa funkcja trybu multiplayer „time shift”.

Byłem więc gotowy na wydatek 6-8 € za RR3, a tymczasem okazało się, że 28 lutego będę mógł pobrać Real Racing 3 z App Store zupełnie za darmo! Gdzie jest haczyk? Niestety jest nim model freemium, czyli udostępnienie gry za darmo i zarabianie na mikropłatnościach wewnątrz aplikacji (taki model biznesowy to np. CSR Racing czy pozycje typu Smurfs’ Village, Clash of Clans, Hay Day, Crime City itd.).

Czasami model freemium jest bardzo nachalny (np. CSR Racing) i w praktyce bardzo ciężko gra się bez żadnych dodatkowych płatności. Z drugiej strony barykady są pozycje, w których bez wydawania ani eurocenta także można cieszyć się grą (np. Smurfs’ Village, Hay Day).

Za 2 tygodnie przekonamy się, jak to będzie w RR3, a tymczasem zapraszam do obejrzenia kilku filmików (nie mogę się już doczekać RR3 ;):


< = >