iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Recenzja iLeksyka Deluxe French-Polish Dictionary

2.06.2011 | aplikacje, recenzje

iLeksyka Deluxe French-Polish Dictionary to pierwszy słownik od iLeksyki na platformę iOS z językiem innym niż angielski.

Baza danych pochodzi z jednego z największych polskich słowników on-line: leksyka.pl, który oprócz języków angielskiego i francuskiego oferuje także tłumaczenia w językach: włoskim, hiszpańskim, niemieckim i portugalskim.

iLeksyka Deluxe French-Polish w porównaniu z dotychczasowymi słownikami PL-ENG zawiera jedną, ważną nowość: WYMOWĘ słów w języku francuskim przez Native Speakera!
To jedyna cecha, jakiej słownikom iLeksyka PL-ENG brakowało. Mam nadzieję, że prędzej czy później słowniki PL-ENG zostaną także wzbogacone o wymowę.

Wracając do iLeksyki Deluxe French – Polish: oto co obejmuje ten słownik:
– ponad 160 000 haseł głównych i ponad 220 000 tłumaczeń
– wysokiej jakości wymowa native speakera
– odmiana czasowników nieregularnych
– synonimy i hasła spokrewnione
– słownik skrótów
– słowa specjalistyczne z ponad 50 specjalizacji
– słowa ściśle specjalistyczne są najczęściej dodatkowo objaśnione

Korzystanie ze słownika iLeksyka Deluxe jest bardzo intuicyjne – ergonomia w porównaniu z poprzednimi słownikami iLeksyki się nie zmieniła.
Przypomnę, że w hasłach odnośniki są aktywne, co pozwala na płynne i szybkie znalezienie dodatkowych powiązanych z hasłem głównym słów bądź fraz.

Cały słownik działa oczywiście w pełni offline. Nie jest potrzebne połączenie z internetem. Dodanie wymowy spowodowało oczywiście wzrost rozmiaru samej aplikacji (iLeksyka Deluxe ENG-PL „ważyła” ok. 40 MB, iLeksyka Deluxe FR-PL z wymową: 429 MB).

Przeglądane słowa możemy dodawać do notatek i do Quiz’u, którego w każdej chwili możemy włączyć aby sprawdzić swoją wiedzę z danego zakresu słownictwa.

Wymowa:

Nagrania są dobrej jakości. Odtworzenie następuje po naciśnięciu na ikonkę głośnika przy danym słowie. Jak widać ze screenów nie wszystkie słowa mają swoje nagrania, ale jest ich ponad połowa (informacja prosto ze źródła).

Podsumowując:
iLeksyka Deluxe French – Polish to kompletny, szybki i prosty w obsłudze słownik polsko-francuski i francusko-polski z wymową słów w języku francuskim.

Dodano wymowę, czyli to czego brakowało w angielskiej wersji słownika.

Aplikacja nie jest uniwersalna (tzn. są osobne wersje na małe ekrany i osobne na iPada). Wersji HD na iPada jeszcze nie ma w App Store aktualnie, ale pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni.

Cena aplikacji: 29,99 €

Wkrótce konkurs, w którym do zdobycia będą kody na ten właśnie słownik.


< = >