iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Recenzja Ultimate Guitar Tools (+Konkurs)

15.06.2011 | aplikacje, App Store, iOS, recenzje

Ultimate Guitar Tools to kolejna po Ultimate Guitar Tabs aplikacja dla gitarzystów. Tym razem autor przygotował kilka przydatnych każdemu gitarzyście narzędzi, takich jak metronom, stroik oraz bibliotekę akordów.

Narzędzia te są skonstruowane w bardzo intuicyjny sposób i ich obsługa nie powinna sprawić nikomu większych problemów. Metronom przyda się każdemu podczas ćwiczeń, stroikiem utrzymamy naszą gitarę poprawnie nastrojoną cały czas, a jak zobaczymy niezrozumiale oznaczony akord to już po chwili będziemy wiedzieli co grać dalej.Po krótce o każdym z narzędzi:
Metronom
– możliwość ustawienia konkretnej wartości dla metronomu
– możliwość „wystukania tempa”
– możliwość wyboru metrum (1-16 na 4 lub 8 ) i metody wybijania (ćwierćnuty, triole itp)
– możliwość wyboru brzmienia metronomu
– dodawanie akcentu na pierwszą nutę

Stroik
Aplikacja posiada dwa wbudowane stroiki. Jeden zachowujący się jak typowy stroik gitarowy pokazujący jak bardzo dźwięk odstaje od wzorcowego oraz drugi który odgrywa nam konkretny dźwięk abyśmy sami dostroili się do niego na słuch.

Tuner Chromatyczny (pierwsza opcja) posiada dodatkowo możliwość wyboru czy ma pokazywać wszystkie dźwięki czy konkretne dla konkretnego stroju.

Brain Tuner (druga opcja) posiada tylko opcję standardowego stroju (EADGBE).

Biblioteka akordów
Klikając w nazwę akordu wysuwa nam się znany z iOS bęben z dostepnymi dźwiękami/akordami w różnych formach zapisu. Następnie w pasku bocznym wybieramy który akord nas interesuje, tj. standardowy najniższy czy barre lub inny na którymś z kolejnych progów.

Następnie możemy przesunąć palcami po strunach aby go usłyszeć lub stuknąć w konkretną strunę.

Ta biblioteka akordów przyda się każdemu komu zdarza się grywać ze śpiewników, w których autorzy nie wykazali się błyskotliwością i nie dodali diagramów akordów.

Polecam gorąco wszystkim gitarzystom.

Dziękuję Alexowi Larsen za udostępnienie mi kodu promocyjnego na recenzję.

Autor: FiTzu

Dyskusja na forum.

Aktualizacja:
KONKURS:
Szczegóły na forum


< = >