iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Roads of Rome 3 – udana kontynuacja strategii i zarządzania zasobami

5.12.2012 | aplikacje, App Store, recenzje

Całkiem niedawno w App Store pojawiła się trzecia odsłona gry Roads of Rome. Na recenzję pierwszej części zapraszam tu:  recenzja gry Roads of Rome

Roads of Rome 3 sposobem rozgrywki zasadniczo nie różni się od poprzedników: wykonujemy zadania polegające przede wszystkim na odbudowie dróg, ale także szukaniu kryształów, budowania budynków. Aby to zrobić w wyznaczonym czasie niezbędne jest odpowiednie zarządzanie zasobami.

Od czasu do czasu na planszy pojawia się barbarzyńca, którego nasi robotnicy Rzymianie boją się jak ognia i nie wychodzą z domku. Napastnika trzeba ubić mniej więcej dziesięcioma szybkimi tapnięciami i wracamy do gry.

Początkowe poziomy nie sprawiają wielkiego problemu i pozwalają na wypracowanie odpowiedniej strategii; gracze, którzy mieli już okazję próbować swoich sił w pierwszą lub drugą część Roads of Rome mogą od razu ustawić sobie najtrudniejszy poziom rozgrywki. Dalsze poziomy nawet dla takich osób będą jednak wyzwaniem, nie wspominając już o trybie HARD, w którym przejście wszystkich map w czasie Expert*  będzie baaardzo czasochłonne i wymagające wytężenia szarych komórek.

* każdą mapkę trzeba przejść w określonym czasie, ale jeśli zrobimy to mniej niż 80% wyznaczonego czasu wskakujemy na poziom Experta. Trzeba na wszystkich 40 mapach osiągnąć poziom Experta aby móc zagrać w 3 dodatkowe, bonusowe poziomy.

Reasumując: piękna grafika, wciągający gameplay, 43 poziomy i 4 tryby rozgrywki. Bardzo udana kontynuacja serii.

Link bezpośredni do App Store wersja HD (3,59 €): klik
Link do wersji free HD: klik
Link do wersji dla iPhone/iPod Touch (2,69 €):klik
Link do wersji free dla iPhone/iPod Touch: klik

Przy okazji: pierwszą część Roads of Rome można obecnie pobrać zupełnie za darmo ;)


< = >