iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Roads of Rome: recenzja i konkurs (kody na iPada i do Mac App Store)

6.03.2012 | App Store, konkurs, recenzje

Roads of Rome – gra łącząca w sobie elementy strategii, zarządzania czasem i zasobami. W odbiorze podobna do My Kingdom for Princess 2.

Naszym zadaniem w grze jest wykonanie w określonym czasie wyznaczonych zadań. Na każdej planszy dostajemy kolejne zadania, przy czym jedno jest niezmienne – mamy budować drogi imperium rzymskiego.

Obrazek

Obrazek

Gracz musi pilnować czasu, ilości posiadanych materiałów jak również pożywienia dla robotników.

Fabuła gry jest dość banalna i tak naprawdę nie mająca znaczenia dla samej gry; bohater – Rzymianin Victorius, wsławiony wieloma zwycięstwami w armii Cezara, darzy uczuciem piękną Julię. Cezar, aby nie stracić swego generała, postanawia zająć go budową dróg i stąd nazwa gry: Roads of Rome.

Obrazek

Obrazek
Gra jest całkiem przyjemna, grafika dość prosta ale miła dla oka.  Animacje są płynne, ale czasami widać, że iPadowi pierwszej generacji brakuje mocy. Na iPadzie 2 nie ma z tym problemu.

Ogólnie grę polecam – dobra dla zabicia czasu, którego zajmuje więcej niż na to mamy ochotę przed rozpoczęciem rozgrywki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z zabawy w Roads of Rome możemy cieszyć się zarówno na iPhonie (2,39 €), na iPadzie (2,99 €)  jak  i na komputerze z systemem Mac OS X (5,49 €).

Recenzja i screeny: © Lita (+ moje modyfikacje;)

Dzięki uprzejmości twórców, studia Realore, mam dla czytelników po dwa kody promocyjne na Roads of Rome na iPada oraz na Maczki (kody do Mac App Store można zrealizować tylko z poziomu komputera z systemem Mac OS X min. 10.6.6).

Szczegóły konkursu na forum.


< = >