iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Speed Forge Extreme czyli ekstremalne wyścigi 3D w App Store

15.12.2009 | aplikacje, recenzje

Speed Forge Extreme to polska produkcja, która powstała w studiu RatSquare.

Akcja gry Speed Forege Extreme rozgrywa się na Marsie w roku 2152, kilkadziesiąt lat po kolonizacji Czerwonej Planety.

Fabuła gry przypomina śmiertelne wyścigi w stylu filmu „Death Race” z „subtelną” różnicą: zamiast aut mamy do dyspozycji 6 różnych pojazdów kosmicznych różniących się wagą, prędkością, zwrotnością, mocą oraz uzbrojeniem.

Nielegalne wyścigi odbywają się na 12 różnych trasach będących pozostałością po futurystycznych, marsjańskich fabrykach i kopalniach.Speed Forge Extreme dostaniemy w cenie 2,39 € link iTunes.

Ponadto w grze dostępne są 4 poziomy, w których gra toczy się na arenach w trybie „DeatMatch” czyli zbieramy tzw. fragi za zniszczenie statku przeciwnika. Musimy zdobyć określoną ilość frag zanim zrobi to jeden z naszych przeciwników.

Każdą rozgrywkę możemy prowadzić w jednym z trzech trybów trudności. Zaczynamy z najmniejszym i najsłabszym pojazdem kosmicznym. Aby odblokować kolejne pojazdy i kolejne wyścigi/areny musimy być najlepsi na danym poziomie.

Zwycięstwa nad przeciwnikami są ponadto potrzebne do odblokowania broni, której mamy całkiem spory arsenał w zależności od pojazdu kosmicznego.

Podczas wyścigów możemy ponadto korzystać z różnych bonusów: gwałtownego przyspieszenia, siłowego pola ochronnego chroniącego nas przed atakami przeciwników; możemy również naprawiać swój statek kosmiczny.

Rozgrywka w Speed Forge Extreme przebiega pod znakiem dynamicznej akcji, rewelacyjnych efektów graficznych (szczególnie jest to widoczne na iPhonie 3GS i iPodzie Touch 3G, na którym gra wykorzystuje możliwości jakie daje OpenGL ES w wersji 2.0) i świetnej muzyki.

Inteligencja przeciwników nie pozwala zbyt łatwo ukończyć poziom na pierwszym miejscu, szczególnie jest to trudne na najtrudniejszym poziomie.

Sterowanie w Speed Forge Extreme nie sprawia najmniejszych trudności, tym bardziej, że każdy może wybrać sposób sterowania jaki preferuje – do wyboru jest 5 różnych profilu sterowania.

Gra jest dobrze zoptymalizowana co zapewnia płynną rozgrywkę nie tylko na iPhonie 3GS, ale również na dwóch pierwszych generacjach iPhone’a.

Wydawcą gry Speed Forge Extreme w App Store jest znane studio Chillingo, jednak gra została w całości napisana przez studio RatSquare, dlatego też oprócz angielskiej wersji językowej wyposażona jest także w język polski.

Oto jak przedstawia się Speed Forge Extreme:

Strony: 1 2


< = >