iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Sposób na przełącznik 2G/3G/LTE na iOS 8.1 z JB

21.11.2014 | Modyfikacje

ios8.1-2gW iOS 8.1 (oraz najnowszym aktualnie iOS 8.1.1, który jednak nie jest podatny na Jailbreak) Apple dodało możliwość wyboru rodzaju połączenia z siecią komórkową pomiędzy LTE, 3G i 2G * (nie dotyczy urządzeń, które nie mają LTE rzecz jasna). Niestety pojawienie się takiego przełącznika w ustawieniach sieci zależy tylko i wyłącznie od operatora:

– jeśli operator nie jest oficjalnym partnerem Apple to ten przełącznik jest od razu w ustawieniach widoczny (w Polsce np. Plus GSM)
– jeśli natomiast operator ma błogosławieństwo Apple (T-Mobile, Orange, Play) to pojawienie się tego przełącznika wymaga nowych ustawień operatora, a ci póki co nie spieszą się z jego dodaniem.

Nie trzeba chyba dodawać co dzieje się z baterią iPhone’a przy słabym zasięgu 3G i braku możliwości wyłączenia 3G. Nie czekając na ruch ze strony operatorów można we własnym zakresie ten przełącznik trwale aktywować, a mając iOS’a po Jailbreaku jest to bardzo proste:
– wystarczy skasować folder (uprzednio robiąc koniecznie jego kopię zapasową!) o nazwie T-Mobile_pl.bundle/Orange_pl.bundle/Play_pl.bundle (wybierz swojego operatora) z lokalizacji „/System/Library/CarrierBundles/iPhone” , a następnie zrestartować iPhone’a.

Po restarcie w Ustawienia -> Sieć komórkowa zamiast przełącznika LTE pojawi się wybór pomiędzy LTE, 3G a 2G. Trzeba także ręcznie wprowadzić ustawienia sieci (APN, MMS) albo wejść w Ustawienia->Ogólne->To urządzenie i zgodzić się na aktualizację ustawień od operatora (w przypadku Play załadowało mi ustawienia z numerkiem 16.1).

Jest jeden minus takiej operacji: nie będzie możliwości korzystania z LTE (a przynajmniej w Play tak jest) bez ponownego wgrania nowszych ustawień operatora (ten wcześniej skasowany folder).


< = >