iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Test etui Choiix Wake Up Folio do iPada 2

24.11.2011 | Akcesoria, testy

Obrazek

iPad 2 to najbardziej pożądany tablet dostępny na rynku. Jego cena (ponad 2000 zł za najtańszą wersję) to wystarczający argument do tego, aby iPada 2 chronić a przynajmniej starać się chronić przed uszkodzeniami.

Apple do tego celu proponuje Smart Covera: magnetyczny pokrowiec na ekran z funkcją automatycznego odblokowania ekranu (dzięki magnesom umieszczonym w obudowie iPada 2 oraz w samym etui). Niestety Smart Cover nie chroni plecków iPada, więc nadal pozostaje (przynajmniej w moim przypadku;) odruch szukania bezpiecznego podłoża na którym można położyć tablet nie ryzykując porysowania aluminiowej obudowy.

Od jakiegoś czasu szukałem więc takiego ubranka dla iPada 2, które chroni ekran, ale też tył tego urządzenia i najlepiej aby działało jak Smart Cover (wspomniane wyżej magnetyczne odblokowanie ekranu). Poza tym miało być ładne i nie pogrubiać iPada 2 do rozmiaru książki.

Efekt moich poszukiwań znacznie ułatwiła informacja prasowa od Choiix z prezentacją Wake Up Folio i tym samym mój iPad 2 znalazł się w tym właśnie etui.
Po tygodniu intensywnych testów (czyli normalnego, codziennego kilkugodzinnego użytkowania iPada 2 w tym etui) mogę powiedzieć: to jest to!

Obrazek

Jakość wykonania, wygląd:
Etui Wake Up Folio dostępne są w dwóch rodzajach materiałów: poliuretan (w kolorach: niebieski, różowy, zielony, pomarańczowy i szary) i ekoskóra (biały lub czarny). Spodnia część (chroniąca plecki) ma ramkę wykonaną z polerowanego plastiku, który usztywnia etui i zabezpiecza brzegi iPada.

Obrazek

Pozostała powierzchnia spodu jest także wykonana z białej ekoskóry.
Mój iPad 2 jest biały i świetnie pasuje do niego białe, skórzane etui Wake Up Folio.

Wewnętrzna strona tej części, która styka się z ekranem wykonana jest z mikrofibry, która ma za zadanie (podobnie jak w Smart Coverze Apple) czyścić ekran. W praktyce wygląda to tak, że jak bardzo zabrudzimy ekran to i tak musimy go ręcznie wyczyścić raz na jakiś czas. Zbyt duża ilość zanieczyszczeń na ekranie powoduje, że po zamknięciu i otwarciu etui pod światło widać trzy smugi w miejscach składania etui (taki sam efekt występuje w Smart Coverze).

Wake Up Folio jest doskonale dopasowany do iPada 2. Tablet wkładamy do środka, delikatnie wciskamy aż plastikowe małe zapadki unieruchomią go w środku i gotowe.

Obrazek

Wake Up Folio składa się identycznie jak Smart Cover, tzn. w trzech miejscach. Dzięki temu z części przedniej tego etui można zrobić dwa rodzaje stojaków, ale także umożliwia korzystanie z pozwala z aplikacji typu Evernote Peek.

Do jakości materiałów nie mam zastrzeżeń. Wygląd to sprawa gustu, ale według mnie biały iPad 2 + biały Wake Up Folio to dobrze dobrana para.

Obrazek

Dostępność portów, otworów, przycisków:
Wake Up Folio zapewnia swobodny dostęp do wszystkich portów, otworów i przycisków jakie ma iPad 2. Nie ma absolutnie żadnych utrudnień w korzystaniu z przycisku POWER, przycisków głośności czy wyciszania/blokady orientacji ekranu.

W tylnej części w miejscu głośnika jest kratka (w plastikowej ramce). Jest też wcięcie na mikrofon, wejście słuchawkowe i aparat.
W tej kategorii: bez zastrzeżeń

Obrazek

Wygoda użytkowania:
Tydzień używania iPada 2 w Wake Up Folio uważam za udany i nie uciążliwy. Etui nie zdenerwowało mnie ani razu, abym musiał wyciągnąć z niego iPada a futerał rzucić w kąt.

Odblokowanie ekranu przed odkrycie ekranu (a’la Smart Cover) świetnie sprawdza się w częstym użytkowaniu tabletu. Swoboda (bardziej psychiczny) kładzenia iPada wszędzie gdzie się da bez specjalnego zwracania uwagi na to czy się nie porysuje jest (dla mnie) bardzo komfortowa.

Osobiście i tak uważam, że iPhone’a czy iPada najwygodniej używa się bez żadnego etui czy nawet folii i pewnie ta część z was, której rysy, wgniecenia i pęknięcia są niestraszne, tak właśnie robi, ale o sprzęt trzeba dbać, aby służył i wyglądał dobrze jak najdłużej.
Wake Up Folio to bardzo udane połączenie Smart Covera z ochroną tylnej części iPada 2.

Obrazek

Podsumowanie:
Tygodniowa przygoda z Wake Uo Folio przekonała mnie wystarczająco do używania go na co dzień na dłużej. Jakość wykonania, design, funkcjonalność – wszystko to doskonale współgra z iPadem 2.

Nie da się ukryć, że Wake Up Folio bazuje na popularności Smart Covera Apple. Etui Choiix ma dwie cechy, które w moich oczach stawiają go wyżej od nakladki Apple: Wake Up Folio chroni także tył iPada 2 nie pogrubiając go zbytnio.
Po drugie Wake Up Folio ma kosztować w Polsce 103 zł czyli znacznie mniej niż oryginalny Smart Cover w sklepie Apple.

Wake Up Folio a także inne akcesoria Choiix mają być dostępne w naszym kraju do końca roku.

Aktualizacja:

W końcu Wake Up Folio można kupić w sklepach w Polsce. Wprawdzie niewielu i nie tych najbardziej znanych, ale jednak są:

http://www.ceneo.pl/17538661
oraz dodatkowo: skleplinksys.pl

 

Dziękuję firmie Choiix za udostępnienie etui Wake Up Folio do testów.


< = >