iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Test: Navigon Design Car Kit dla iPhone’a 4

18.08.2011 | testy

Przez prawie dwa tygodnie miałem przyjemność testowania uchwytu samochodowego do iPhone’a 4 firmy Navigon. Dokładniej mówiąc korzystałem z zestawu Navigon iPhone 4 Design Car Kit czyli uchwytu wraz z ładowarką samochodową.

Zawartość niewielkiego pudełka to:
– uchwyt  z przyssawką i mocowaniem pod różne końcówki
– dedykowana do iPhone’a 4 końcówka mocowana na klika do uchwytu
– ładowarka samochodowa (na gniazdo od zapalniczki)
– kabel USB
– instrukcja obsługi

Zacznę od omówienia podstawowej części czyli uchwytu głównego z przyssawką. Już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie masywnego i stabilnego, mimo że jest wykonany oczywiście z lekkiego tworzywa sztucznego. Świetnie rozwiązana jest funkcja montowania uchwytu do szyby.
Jest oczywiście przyssawka, ale aby ułatwić montaż i demontaż na spodniej części mamy ruchomy kawałek plastiku, który służy do dociągnięcia przyssawki do szyby. Działa to tak dobrze, że wystarczy lekko przytknąć uchwyt do szyby, złożyć ten kawałek plastiku i uchwyt jest przymocowany tak, jakby był zespolony z szybą na stałe. Można jeździć po wybojach (czyli standardowych polskich drogach;) a iPhone będzie świetnie trzymał się w swoim miejscu.

Natomiast trochę kłopotliwe jest ustawianie przechylenia końcówki czyli tej części z telefonem (z nawigacji korzysta się raczej w trybie poziomym więc konieczne jest ustawienie uchwytu z telefonem tak, aby iPhone znajdował się poziomo). Nie ma w uchwycie Navigonu łatwej regulacji, a to za sprawą śrubki na klucz imbusowy 2,5mm. Klucza niestety nie ma w zestawie i jeśli nie mamy go pod ręką pojawia się mały problem. Tutaj więc mały minusik, który byłby wyeliminowany np. przez zastosowanie motylka zamiast imbusu.

 

Teraz kolej na samą końcówkę, w którą wkładamy iPhone’a do uchwytu. Jeśli ktoś ma nadzieje, że w tym uchwycie zmieści się iPhone 4 z jakimkolwiek etui to obejdzie się smakiem.
Uchwyt Navigonu jest dedykowany do iPhone’a 4, więc nie ma mowy oczywiście o żadnej dodatkowej przeszkodzie w postaci futerału. iPhone’a do końcówki uchwytu wkłada się dość ciasno: z jednej strony wkładamy telefon z drugiej mocowanie jest na klika: po włożeniu iPhone’a zapadka blokuje telefon na miejscu (trzyma się na stalowej ramce iPhone’a 4).
Wszystko jest tak dobrze dopasowane do iPhone’a 4, że przy wkładaniu może pojawiać się problem z odklejaniem się folii jeśli ktoś ma takową na wyświetlaczu telefonu.

Szczerze mówiąc bałem się trochę o obudowę iPhone’a, ale po wielokrotnym wkładaniu i wyjmowaniu telefonu z uchwytu nie zauważyłem śladów otarcia czy jakichkolwiek uszkodzeń.
Aha. Uchwyt Navigonu ma jedną ciekawą możliwość: kręcenie wideo bądź robienie zdjęć iPhone’m bez wyjmowania telefonu. W końcówce trzymającej iPhone’a w uchwycie jest wycięcie w miejscu aparatu więc w zasadzie możemy nagrywać sobie jazdę autem.

Ładowarka samochodowa dołączona do zestawu sprawuje się bez zarzutu czyli ładuje poprawnie i bez problemów. W samej ładowarce tuż przy złączu USB jest podświetlana obwódka: w ciemności bardzo pomaga ją zlokalizować.

Kabel do ładowania jest długi (1,5 metra), nie jest to jakaś tania chińszczyzna. Jakość izolacji i grubość kabla sprawia bardzo dobre wrażenie.

Podsumowując: uchwyt Navigon’a jest produktem zdecydowanie godnym polecenia. Pewnie trzyma iPhone’a, zapewnia swobodny dostęp do ekranu i przycisków telefonu.
Nic nie trzeszczy, nie ma luzów: krótko i prosto mówiąc kawał dobrej roboty.

Testowany przeze mnie zestaw to kompletna i najbogatsza wersja od Navigonu czyli uchwyt wraz z akcesoriami do ładowania. Cena producenta to 39,99 € .

O 10€ taniej można kupić uchwyt Navigonu bez ładowarki samochodowej.
14,99 € kosztują same końcówki, czyli jeśli ktoś ma iPhone’a 4 oraz iPhone’a 3GS/3G wystarczy, że kupi uchwyt dedykowany do iPhone’a 4 oraz dokupi samą końcówkę do mocowania iPhone’a 3GS/3 G (bądź w odwrotnej kolejności – koszt ten sam).

Uchwyty samochodowe do iPhone’a można kupić na stronie Navigonu.

Dziękuję firmie Navigon za udostępnienie uchwytu do testów.

PS. Więcej realnych zdjęć testowanego uchwytu Navigona pojawi się w przyszłym tygodniu.


< = >