iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Test podstawki pod tablety R1 Ace-Hinge Tech

15.10.2011 | Akcesoria, iPad, iPad 2

iPad to idealne narzędzie do zabawy ale i pracy (w ramach jego możliwości i aplikacji). Na dłuższą metę przydaje się z pewnością jakieś dodatkowe akcesorium, które ułatwi trzymanie iPada w różnych pozycjach aby wykorzystywać palce obu dłoni do pisania.

Dzisiaj chciałbym przedstawić dość nietypowy gadżet do iPada: nie etui, futerał a R1 – podstawkę pod tablety  koreańskiej firmy Ace-Hinge Tech, której polskim oddziałem jest Ace Rico Sp. z o.o..

Już po otwarciu pudełka z podstawką R1 zostałem mile zaskoczony.  Mogę zaryzykować stwierdzenie, że jakość wykonania i design R1 idą w jednym szeregu z dopracowaniem i prostotą w stylu Apple.

Stand R1 składa się z trzech metalowych części połączonych masywnymi ale bardzo ładnymi zawiasami. Podstawa ma na tyle dużą powierzchnię, że nie grozi nam przewrócenie R1 z iPadem.
Te części podstawki R1, która bezpośrednio stykają się z tabletem są pokryte gumowatym, trochę miękkim materiałem zapewniającym bardzo dobry grip (pod tym względem podobny do materiału jakim pokryte są paletki do ping-ponga).  Dzięki temu nawet jak pacniemy przez przypadek iPada nie wypadnie z on uchwytu. Z tego samego materiału jest zrobiony wąski pasek na podstawce co zapewnia z kolei pewne trzymanie się podłoża.


Jak widać na zdjęciu podstawka R1 ma możliwość regulacji w dwóch miejscach co w praktyce oznacza, że możemy ustawić iPada jak tylko mamy ochotę. Zawiasy pracują ze sporym oporem (moment obrotowy większego zawiasu to 130 kgFmm, mniejszego 35 kgFmm) , nie mają ani milimetra luzu. Nie musimy się więc martwić o to, że iPad nagle zjedzie nam wraz z podstawką do poziomu.

Jedynie przy mocniejszym i gwałtownym dotykaniu ekranu iPad wpada w minimalne drgania góra/dół. Nie jest to jakoś bardzo denerwujące, w końcu to regulowany stojak na dwóch, mocnych wprawdzie, ale zawiasach, a nie podstawka wykonana z jednego kawałka aluminium bez regulacji.

Podstawka R1 jest uniwersalna, nie jest przeznaczona tylko dla iPada czy to pierwszej czy drugiej generacji. Testowałem ją z iPadem 2, który ma tylko 8,8 mm grubości i w zasadzie nawet jak mielibyśmy na nim jakieś grubsze etui na plecki to zmieści się w podstawce R1, która pomieści tablet o grubości do 15 mm.

W zasadzie uniwersalność tego gadżetu sprawia, że może służyć jako podstawka dla wielu urządzeń i nie koniecznie tylko tabletów, choć dla nich właśnie został stworzony (stand R1 jako miejsce do spoczynku dla iPhone’a sprawował się także wyśmienicie;)

 

Uniwersalna podstawka pod tablety R1 od Ace-Hinge Tech kosztuje w Polsce około 200-220 zł.

Można ją nabyć w sklepach:
ans.sklep.pl
sklep.apromnet.pl
bayzone.pl
globalshop.pl
lerem.pl
mikomax.pl
rtvuchwyty.pl
vegacom.eu

Stand R1 to tylko jeden z produktów Ace-Hinge Tech.  W ofercie tej firmy znajdziemy profesjonalne uchwyty do monitorów (włącznie z takimi na kilka urządzeń), telewizorów czy nawet zautomatyzowane biurka z wysuwanymi z blatu monitorami. Napiszę o nich trochę więcej w osobnym artykule jako ciekawostkę, a w międzyczasie zainteresowanych zapraszam na stronę internetową http://www.acehinge.com/english/index_new.html

Dziękuję firmie Ace Rico Sp. z o.o. za udostępnienie podstawki R1 do testów.

Jeśli są jakieś pytania chętnie odpowiem na forum.


< = >