iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Test stojaka pod tablety Choiix Wave Aluminium Stand

11.12.2011 | Akcesoria, testy

iPad pomimo swoich ograniczeń software’owych jest wykorzystywany w przeróżnych sytuacjach i zastosowaniach. Z racji swoich wymiarów obsługujemy go przeważnie jedną ręką przytrzymując drugą, bądź po prostu kładziemy iPada na kolanach czy stoliku.

Niedawno testowałem etui Wake Up Folio firmy Choiix – połączenie Smart Covera i ochrony plecków iPada 2. Czasami zdarzają się sytuacje, gdy znacznie wygodniej byłoby mieć iPada pod pewnym kątem i wtedy przydatne są regulowane podstawki.

Dzięki firmie Choiix miałem okazję przetestować aluminiowego Wave Stand’a – stojaka o intrygujących kształtach.

Choiix Wave Aluminium Stand wykonany jest z solidnego, grubego, matowego aluminium (całość waży 336 gram). W miejscach, w których tablet może stykać się z podstawką zastosowano czarny, gumowy, prążkowany materiał, który zapobiega ślizganiu się iPada. Ten sam materiał jest w miejscach styku stojaka z podłożem.

Sercem stojaka jest zawias, którego wykończenia po obu stronach są gustownie sfazowane, wypolerowane i ozdobione logo firmy.

Wave Aluminium Stand zapewnia oczywiście regulację kąta wygięcia dzięki trzy-nóżkowej budowie. Środkową nóżkę wyciąga się do góry i zapewnia to regulację od 0 do 135 stopni.

O ile sam stojak trzyma się pewnie i nieruchomo na podłożu, to o samym tablecie w nim nie można tego zawsze powiedzieć. Z racji budowy Wave Stand’a górny punkt podparcia iPada jest dość wąski i przez to stukając mocniej w boki i rogi tablet po prostu się porusza. Przy czytaniu i łagodnym korzystaniu z iPada jest to niezauważalne, ale już na przykład przy niektórych dynamicznych grach może, podkreślam może, nie musi, to przeszkadzać.

Choiix Wave Aluminium Stand można bardzo łatwo złożyć, nie zajmuje wiele miejsca. Stojak nie jest oczywiście dedykowany tylko do iPada 2. Można go używać z wszystkimi, nawet mniejszymi tabletami, a bardziej kreatywni użytkownicy znajdą zapewne wiele innych, nietypowych zastosowań.

Wave Stand ma kosztować w Polsce w okolicach 130 zł. Produkt ten ma pojawić się w polskich sklepach, podobnie jak Choiix Wake Up Folio,  do końca tego roku.

Podsumowując: za  wygląd, jakość materiałów i wykończenie oceniłbym Wave Stand’a na 9/10.

Ostateczną ocenę obniża problem ze stabilnością tabletu podczas niektórych zastosowań, więc za to jeden punkt mniej czyli 8/10.

Dziękuję firmie Choiix za udostępnienie stojaka Wave Aluminium Stand do testów.


< = >