iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

TextGrabber – zaawansowane rozpoznawanie tekstu od ABBYY (+Konkurs)

27.07.2011 | aplikacje, konkurs, recenzje

TextGrabber to aplikacja bazująca na tym samym silniku (ABBYY Mobile OCR Technology) co pozostałe znakomite w swej dziedzinie programy od ABBYY: Business Card Reader, MailGrabber, LinkGrabber, PhoneGrabber.

TextGrabber służy do rozpoznawania tekstu i potrafi to robić w 60 językach świata włączając w to język polski.

Wystarczy zrobić zdjęcie tekstu (oczywiście bezpośrednio z programu), który chcemy rozpoznać. Można też załadować zdjęcie już wcześniej zrobione lub jakiekolwiek inne dostępne z natywnej aplikacji Zdjęcia.

Dla ułatwienia pracy aplikacji warto zaznaczyć obszar na zdjęciu z tekstem do rozpoznania, aby program nie przerabiał niepotrzebnie całej fotki.

Sprawność i dokładność pracy z tekstem jak we wszystkich aplikacjach od ABBYY stoi na wysokim poziomie. Owszem, zdarzają się literówki a ich ilość na pewno z sporym stopniu zależy od jakości zrobionego zdjęcia.

Wszystkie wyżej widoczne w screenach fotki robiłem bez lampy błyskowej w dość słabym świetle (pochmurny dzień i w dodatku zsunięte do 2/3 rolety w oknach). Mimo tego TextGrabber nie najgorzej poradził sobie z przetworzeniem obrazu i wyciągnięciem z niego tekstu.

Testowałem na zwykłej gazecie, ale jak widać ze screenów TextGrabbera z AppStore można pobawić się w detekcję tekstu od gazetowych porywaczy wycinających literki z gazet do sklecenia listu;)
Jednym słowem kawał dobrej aplikacji i to w cenie promocyjnej 0,79 € (do jutra). Normalna cena jest dwukrotnie wyższa.

Mini KONKURS
Dzięki uprzejmości firmy ABBYY mam do rozdania 2 kody promocyjne na aplikację TextGrabber.
Po szczegóły zapraszam na forum.


< = >