iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

TrackR Pixel – jeden z najmniejszych lokalizatorów Bluetooth trafia na rynek.

24.08.2017 | Akcesoria

Jak donosi serwis MyApple.pl do sprzedaży trafił jeden z najmniejszych lokalizatorów bluetoothTrackR Pixel.

Model TrackR Pixel można dopiąć jako brelok do kluczy lub psiej obroży, albo przykleić do rowerowego siodełka. Gadżet pracuje 
w globalnej sieci Crowd Locate, która codziennie pomaga odnaleźć ponad 2 miliony przedmiotów.

Gdy poszukiwany przedmiot znajduje się w zasięgu telefonu, wystarczy przywołać go przez appkę mobilną, a TrackR Pixel wskaże swoją pozycję sygnałem dźwiękowym i diodą LED. Dostępna w aplikacji mapa, daje możliwość bieżącego śledzenia pozycji przedmiotu, do którego dołączono lokalizator. W przypadku opuszczenia przez niego strefy zasięgu, gdy np. wyjdziemy z domu bez portfela, na telefon otrzymamy powiadomienie.

Gadżet można sparować również z produktami wyposażonymi w asystenta głosowego Amazon Alexa lub wykorzystać do odnalezienia połączonego z nim telefonu, który po naciśnięciu przycisku na lokalizatorze, zadzwoni, nawet jeśli jest ściszony. Funkcja Family Sharing pozwala z kolei informować o zgubionej rzeczy członków naszej rodziny lub sąsiądów, aby wspomogli poszukiwania.

„Chcemy, aby ludzie nie musieli już pamiętać gdzie są ich rzeczy. Powinna nas w tym wyręczać technologia”- mówi Chris Herbert, współzałożyciel firmy TrackR. Wyróżnikiem technologii TrackR jest globalna, społecznościowa sieć Crowd Locate. Pozwala zlokalizować zagubiony przedmiot nawet jeśli jego właściciel znajduje się poza zasięgiem Bluetooth. Potrzebnych informacji dostarczy smartfon któregokolwiek z milionów użytkowników, który akurat znajdzie się w pobliżu poszukiwanej rzeczy. W ten sposób dziennie udaje się odnaleźć ponad 2 miliony zagubionych przedmiotów.

TrackR zasilany jest wymienną baterią zegarkową, a wielkością przypomina monetę (ma 
5,6 mm grubości i 26,2 mm średnicy), co pozwala na połączenie go nawet z małymi przedmiotami. Urządzenie jest dostępne w dziewięciu kolorach, a jego cena to 122 zł/szt.


< = >