iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

WeatherPro 3.0 na pełnym ekranie iPhone’a 5

18.10.2012 | aplikacje

Moja ulubiona pogodynka, czyli WeatherPro, doczekała się dzisiaj aktualizacji i to jakiej! 😉  Przede wszystkim wykorzystuje pełny ekran iPhone’a 5 i za to ode mnie duży plus (mała dygresja: wolno idzie deweloperom dostosowywanie  aplikacji do Retiny 1136×640 px iPhone’a 5, Apple także nie jest tutaj bez winy – czas oczekiwania na zatwierdzenie zmian i nowych wersji programów to obecnie  nawet kilka tygodni).

Wracając do WeatherPro. Oprócz zgodności z iPhone’m 5 są są m.in. nowe mapy wysokiej rozdzielczości, ostrzeżenia o gwałtownych zjawiskach pogodowych, odświeżony interfejs. 

Pozwolę sobie zamieścić informację prasową przesłaną przez MeteoGroup:

Nowa wersja 3.0 aplikacji WeatherPro na iPhone wprowadza zupełnie nowe mapy pogodowe, ostrzeżenia i wiele więcej dodatkowych funkcji. Wspaniałe mapy wysokiej rozdzielczości z interaktywnymi ikonami pogodowymi i temperaturami dla miast są teraz dostępne dla wszystkich użytkowników aplikacji WeatherPro na iPhone. Osoby, które wykupiły abonament Premium mogą również korzystać z zaawansowanych danych, takich jak zdjęcia satelitarne z całego świata, prognostyczne obrazy radarowe ukazujące przemieszczanie się stref opadów oraz dane z systemu detekcji wyładowań atmosferycznych. W odpowiedzi na częste prośby użytkowników aplikacji WeatherPro, wprowadziliśmy nową funkcję – ostrzeżenia. Ostrzeżenia pojawiają się na ekranie prognozy, jeśli prognozowane są ekstremalne warunki i zjawiska pogodowe w dowolnym czasie w ciągu najbliższych trzech dni.

Nowe mapy pogodowe były początkowo wprowadzone w aplikacji WeatherPro na iPada i otrzymały wysokie oceny od użytkowników. Mapy pogodowe w wysokiej rozdzielczości znacznie poprawiają układ i użyteczność zobrazowania globalnego, jak również pozwalają na uzyskanie bardziej szczegółowej informacji o pogodzie. Posiadacze subskrypcji Premium mają dostęp do wielu warstw przedstawiających zaawansowane informacje pogodowe. Wśród tych danych i usług są zdjęcia radarowe dla Europy obrazujące opady z rozróżnieniem na deszcz, deszcz marznący śnieg itd., oraz prognostyczne zdjęcia radarowe tworzone przy użyciu wewnętrznych, profesjonalnych technik prognostycznych opracowanych przez MeteoGroup, zdjęcia satelitarne z całego świata w kanale widzialnym jak i w podczerwieni, prognostyczny rozkład ciśnienia atmosferycznego, temperatury i zachmurzenia oraz dane o wyładowaniach atmosferycznych (przedstawiające wyładowania w Europie z ostatnich 4 godzin).

Często zgłaszane przez użytkowników aplikacji WeatherPro prośby doprowadziły do rozwoju całkowicie nowej funkcji – ostrzeżeń. Funkcja ta uaktywnia się, kiedy ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak silne wiatry, intensywne opady deszczu, niskie lub wysokie temperatury, są prognozowane w ciągu najbliższych trzech dni. Zakładka z ostrzeżeniem pojawia się na ekranie prognozy, a dodatkowo kolory pokazują jaki jest stopień (niski, średni i wysoki) danego ostrzeżenia. Czytelny wykres i opis dostarcza dodatkowych szczegółów. MeteoGroup w dalszym ciągu będzie rozwijało system powiadamiania i inne bardziej zaawansowane funkcje, takie jak usługi push dla ostrzeżeń, których można się spodziewać w najbliższych miesiącach.

Aplikacja WeatherPro na iPhone wersja 3.0 wprowadza również nowe funkcje, w tym ulepszony format informacji o prognozie który zawiera: poglądową informację o aktualnej pogodzie, skrót do radaru, dynamiczną krótkoterminową prognozę pogody na najbliższe 18 godzin i opcjonalne zestawienia pogody w ciągu dnia i nocy. Inną nową funkcją jest „Moja lokalizacja”, która automatycznie dodaje do listy ulubionych lokalizacji miejsce w którym aktualnie znajduje się użytkownik. Gdy włączona jest funkcja „Moja lokalizacja”, użytkownik nie musi szukać miejsca w którym się obecnie znajduje, więc jest to bardzo przydatne dla osób, które często podróżują po kraju i za granicą. Dodatkowo w najnowszej wersji aplikacji WeatherPro na iPhona odświeżono wygląd, wprowadzając nowe symbole stanu pogody. Również w tej aktualizacji dodano plakietkę na ikonie „Więcej”, która informuje użytkownika, o pojawieniu się nowej wiadomości pogodowej.

WeatherPro kosztuje 2,99 €.


< = >