iPhone - rewolucyjny telefon firmy Apple. Nowość: iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Wszystkiego najlepszego iPhone!

29.06.2012 | iPhone

“An iPod… A Phone… And an Internet communicator”tymi słowami Steve Jobs podsycał emocje na prezentacji nowego produktu w styczniu 2007r na MacWorld.  Prawie pół roku później, dokładnie pięć lat temu, 29 czerwca 2007 roku na rynku pojawiło się urządzenie, które odmieniło rynek telefonów komórkowych. Mowa oczywiście o pierwszej generacji iPhone’a, odważnego, po części ryzykownego ale skutecznego wejścia Apple w branżę telekomunikacyjną.

Oryginalny iPhone (nazywany także iPhonem 2G) wśród innych telefonów w tamtym czasie wyróżniał się przede wszystkim ogromnym ekranem dotykowym i brakiem fizycznej klawiatury. Całość zamknięta w aluminiowej obudowie działała pod kontrolą iPhone OS 1.0, zmodyfikowanej wersji systemu operacyjnego powstałej na bazie Mac OS X 10.5.

W porównaniu z dzisiejszym iOS 5 i iPhone’m 4S, oryginalny iPhone z iPhone OS 1.0 pod względem szybkości i funkcjonalności wygląda jak niepełnosprawna zabawka. Ale w 2007 roku był to obiekt pożądania milionów ludzi, ucieleśnienie myśli i geniuszu inżynierów i projektantów Apple’a pod czujnym okiem Steve’a Jobsa.

Przypomnijmy sobie prezentację pierwszego iPhone’a:

Pewnie niewielu z Was pamięta także pierwszą reklamę iPhone’a:

Po pierwszego iPhone’a przed salonami giganta komórkowego AT&T w USA ustawiały się kolejny wiele dni wcześniej. Sytuacja ta powtarzała się zresztą przy każdym kolejnym debiucie nowego modelu iPhone’a.

Pozostali producenci telefonów komórkowych, wśród których prym wcześniej wiodła Nokia, długo mieli szczęki przy podłodze i minęło kilkanaście miesięcy zanim na rynku z marnym skutkiem, ale zaczęły się pojawiać pierwsze „iPhone-killery”.

Ewolucja iPhone’a wraz z rozwojem całego ekosystemu (App Store, iTunes, iCloud) pokazała dobitnie, że nowy gracz z odważnym i tak odmiennym podejściem w stosunku do utartych schematów, potrafi wywrócić rynek do góry nogami. Wystarczy spojrzeć na Nokię, dawniej potentata, a dzisiaj kopciuszka, którego Apple mogłoby kupić za odsetki od swoich dochodów.

Najwięcej na fali iPhone’a zyskał Samsung oraz HTC. Flagowe smartfony tych dwóch producentów mają obecnie wielomilionowe rzesze zwolenników, ale żaden ich produkt nigdy iPhone’m nie będzie, bo iPhone to nie tylko telefon, to styl życia.

Wszystkiego najlepszego iPhone!


< = >